fbpx

Sondaż. Podział opozycji może zahamować PiS. Kuchciński-travel wyborców nie interesuje?


Subksrybuj nas na Google News

W poniedziałek 5 sierpnia Marek Kuchciński przeprosił “wszystkich, którzy poczuli się urażeni” doniesieniami o jego lotach, a także ogłosił, że wpłaci dodatkowe 28 tys. złotych na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych za lot, który wykonała małżonka polityka. Ta afera nie miała żadnego przełożenia na spadek poparcia dla partii rządzącej. Widocznie są ważniejsze zalety barona PiS niż jakieś 4 miliony pieniędzy podatników wyrzuconych w błoto. My ich nie znaleźliśmy.

Badanie wykonano przez Instytut Badań Pollster dla “Super Expressu”. Na stopień zaufania publicznego nie wpłynęło nadużywanie samolotu rządowego przez marszałka Kuchcińskiego. Marszałek przeprosił i podał się do dymisji. Zdaniem zwolenników PiS, tak jak to mówią nakręceni politycy tej partii “załatwia sprawę”

To że afera Kuchcińskiego nie wpłynie na wyborców to było do przewidzenia. Telewizja publiczna ubrała tą aferę w taką oprawę że, normalny człowiek nie wie czy w tym samolocie siedziała żona Kuchcińskiego czy Tuska. Brakowało jeszcze tylko jakiejś ostrej przemowy biskupiej porównującej atak na marszałka z atakiem na kościół.

Zdaniem eksperta wypowiadającego się dla Superexpresu dwuprocentowy spadek poparcia dla PiS nie powinien być brany pod uwagę jako poważna prognoza. Może on wynikać z błędu statystycznego.

Kompromitacja PiS. Lista lotów Tuska obejmuje też loty anulowane.

Trzy bloki opozycji lepsze niż jeden

Natomiast okazuje się inna bardzo ciekawa rzecz. Podział opozycji na trzy bloki może okazać się bardzo skuteczny, nawet odsunąć PiS od władzy.

W podziale na bloki koalicyjne Pis może liczyć na 43%. Do tego trzeba jeszcze dodać Konfederacje, bo nie sądzę żeby udało sie im zarejestrować listy wyborcze. Nie wierzę też że wyborcy Konfederacji zagłosują na KO, PSL a tym bardziej lewicę. Może nie pójdą na wybory, ale liczę ich jako prawicę razem. To łącznie daje wynik 47%. To bardzo dużo.

Powalające tłumaczenie Piotrowicza. Poleciałem z żoną bo ona musiała odebrać leki.

Nie mniej jednak wybory wyborami, ale po wyborach to już inna bajka. Opozycja będzie inaczej rozmawiała, bo przestana być ważne priorytety z kampanii. Połączenie jest pewne. w związku z tym razem z bezpartyjnymi samorządowcami daje wynik 52% !.

Podsumowanie jednak niezbyt optymistyczne

Powracając jeszcze na podsumowanie do afery z biurem podróży Kuchcińskiego, nie za bardzo wierzę tym badaniom. Natomiast reakcja Kaczyńskiego na tą aferę była bardzo ostra. Zmiana kosztem kolejnych drwin na Elżbietę Witek, świadczą o desperacji. PiS na pewno ma dokładniejsze badania.

Ostre słowa J. Owsiaka „Możecie mnie zarąbać, ale mordy mi nie zamkniecie!” na koniec festiwalu.

Co to Pana Kamińskiego na stanowisku ministra MSW, to w pierwszej kolejności nie da się odsunąć myśli że, to odpowiedni człowiek jakby coś miało pójść nie pomyśli PiS z wynikami wyborów.

POLUB NAS NA FACEBOOKU, UPRZEDŹ SWOICH ZNAJOMYCH

Źródło; Superexpress


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments