fbpx

Stanisław Piotrowicz i Krystyna Pawłowicz kandydatami PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Teraz ja mówię – mówi sędzia?


1.6k
Subksrybuj nas na Google News
S

tanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Dusz kandydatami Prawa i Sprawiedliwości na sędziów Trybunału Konstytucyjnego – poinformował Ryszard Terlecki w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

W piątek klub PiS zgłosił kandydatury na sędziów TK: Stanisława Piotrowicza, Krystyny Pawłowicz i Elżbiety Chojny-Duch – powiedział PAP szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

W tym gronie znalazła sie także Elżbieta Chojna Duch, to podziękowania za zeznania przez komisja śledczą ds. Vat. To był najważniejszy świadek PiS.

“Jakbym Emi słyszała” Gasiuk-Pichowicz. Skandaliczne zachowanie Pawłowicz i Piotrowicza na komisji. “Teraz ja mówię! Mówi poseł!”

To na podstawie jej zeznań jesienią ubiegłego roku komisja złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego i byłego szefa gabinetu politycznego premiera Sławomira Nowaka, oskarżając ich o doprowadzenie do olbrzymich strat skarbu państwa przez rozszczelnienie systemu podatkowego.

Przewodniczący komisji śledczej do spraw VAT Marcin Horała (PiS) wówczas triumfował. W środę przywitał się z byłą wiceminister krótko, mocnym uściskiem dłoni.

Powalające tłumaczenie Piotrowicza. Poleciałem z żoną bo ona musiała odebrać leki.

Pawłowicz miała odejść z polityki, Piotrowiczowi ludzie powiedzieli dość, mandatu nie dostał.

Sędzią rozstrzygającym o zgodności przepisów z konstytucją ma zostać były prokurator stanu wojennego, wielokrotnie nagradzany za swoje sumienne wykonywanie obowiązków przez ówczesną komunistyczną władzę.

Pawłowicz miała odejść, a wszytko układa się jakby było wcześniej zaplanowane. W trybunale muszą zasiadać najwierniejsi.

Kiedyś słyszeliśmy na jednej ze słynnych komisji “Teraz ja mówię mówi poseł” , a teraz usłyszymy “teraz ja mówię mówi sędzia” ?

– To klęska Trybunału, klęska ustroju polskiego prawnego i klęska nas wszystkich jako Polaków, społeczeństwa. Ta instytucja traci już jakiekolwiek szanse, aby zrobić coś dobrego dla naszego ustroju – tak wskazanie przez PiS polityków jako kandydatów ocenia w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Andrzej Zoll, były prezes TK.

“To bardzo głębokie upokorzenie Trybunału Konstytucyjnego” – w tak mocnych słowach zgłoszenie Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza jako kandydatów na sędziów TK skomentował prof. Adam Strzembosz.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1.6k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
3
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments