fbpx

Starsze małżeństwo straciło dorobek życia. Myśleli, że pomagają policji.


2 Udostępnienia

Mężczyzna z Białegostoku wyłudzał od seniorów dorobek ich życia. Posługiwał się metodą ,,na policjanta”. Białostoccy policjanci zatrzymali 55- latka w Wielkopolsce. Sprawca dwukrotnie wyłudził od starszych ludzi łącznie ponad pół miliona złotych.
Zdarzenie miało miejsce pod koniec lutego. Do 68-letniej kobiety oraz starszego małżeństwa zadzwonił mężczyzna podający się za mundurowego. Poinformował, że razem z innymi policjantami potrzebują pomocy seniorów, aby rozpracował grupę przestępczą. Zadzwonił również do 80- latki i jej o 10 lat starszego męża z informacją, że przestępcy są w posiadaniu ich dokumentów i próbują w ich imieniu zaciągnąć pożyczkę. Sprawca polecił seniorom, aby jak najszybciej przekazali swoje oszczędności jemu, po to, żeby mógł szybciej złapać rzekomych oszustów.


68-latka przekazała przestępcy 61 tys. złotych, a starsze małżeństwo 467 tys. złotych. Policjantom z Białegostoku udało się ustalić tożsamość kryminalisty. Oszust ukrywał się w swoim domu w Wielkopolsce.


Obecnie mężczyzna siedzi w areszcie. Spędzi tam 3 miesiące. Za oszustwa i wyłudzenia grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
3
NIE WIERZĘ