fbpx

“Sub secreto – dupku jeden – jesteś gów*o, jesteś jak to opakowanie, beczkę soli musisz jeszcze zjeść…”Olbrzymia emerytura wciąż wpływa na konto Głódzia


1 comment, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Były metropolita gdański pobiera gigatytyczną emeryturę wojskową naliczoną za co najmniej 35 lat służby, mimo, że w rzeczywistości służył tylko 15 lat. Za taką decyzję osobiście odpowiada minister Mariusz Błaszczak. Wojskowe Biuro Emerytalne z zapytaniami odsyła do MON, który nie odpowiada na zadane pytania.

Ksiądz Sławoj był biskupem polowym przez 13 lat i przez 2 lata był w wojsku w ramach zasadniczej służby wojskowej. Odszedł z wojska jako generał dywizji. Emerytura generała może wynosić od 10 do 17 tys. zł brutto. Odchodząc z wojska hierarcha dostał również jednorazowo 250 tys. zł, a dodatkowo uposażenie roczne wypłacone jednorazowo lub w miesięcznych ratach (to procedura standardowa) oraz gratyfikację urlopową.

Warto dodać, że Głódź pobiera również świadczenie kościelne przewidziane dla biskupa seniora.

„Pozbawić stopnia generalskiego może tylko wyrok sądu” – powiedział PAP prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Podobnie jest w przypadku prezydenckich odznaczeń. Warto jednak wiedzieć, że gigantyczna kwota emerytury jaką pobiera Głódź z budżetu państwa, w związku ze stopniem generała jest już tylko w gestii szefa MON. Niestety, właśnie w tej sprawie MON milczy od wielu miesięcy.

Arcybiskup w swojej działalności miał się dopuszczać tuszowania pedofilii i mobbingu wobec podwładnych księży, a wiele wątpliwości budzą też decyzje dotyczące finansów Kościoła. Chodzi również o przyjmowanie korzyści za obsadzanie księży na funkcje proboszczów, tzw. synomię.

“Sub secreto – dupku jeden – jesteś gówno, jesteś jak to opakowanie, beczkę soli musisz jeszcze zjeść…” – tak miał powiedzieć Głódź do księdza Piotra, który kilka tygodni współpracował z kurią gdańską. Ksiądz dokładnie opisał swoje relacje z przełożonym w skardze przesłanej nuncjuszowi apostolskiemu w Polsce. O sprawie było głośno dzięki reportażowi “Wprost”.

Wróćmy jednak do ministra Błaszczaka. W 2016 roku jako szef MSWiA przygotował projekt ustawy obniżającej emerytury i renty byłym funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa. A zatem mówiąc kolokwialnie, dla chcącego nie ma nic trudnego.

Problem leży jednak nie w MON, a w Toruniu. Głódź to przyjaciel ojca Rydzyka. Już będąc pod oskarżeniami, Głódź był jednym z głównych gości na ostatnich urodzinach Radia Maryja. Podobnie takim gościem był Mariusz Błaszczak.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
3
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
idol?
idol?
2 lat temu

i taki cham i prostak stanowił prawoboskiena ziemi….a przynajmniej tak mu się wydawało..ototajemnica wiary..złoto i dolary !