fbpx

Szach Szymona Hołowni. “Ruch Hołowni paraliżuje wybory PiS ! “- Roman Giertych.


16 comments, 23.2k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Szymon Hołownia zyskuje coraz większe poparcie społeczeństwa. Jak widać po jego przemyślanych działaniach ten wzrost zaufania jest uzasadniony. Zaskarżenie uchwały Państwowej Komisji Wyborczej powoduje wstrzymanie jej stosowania do momentu rozpoznania sprawy przez Sąd Najwyższy – twierdzi kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Chodzi o polecenia komisarzy wyborczych kierowane do samorządów o wydanie Poczcie Polskiej spisów wyborców. Skarga będzie jednak bezskuteczna.

Roma Giertych skomentował działanie kandydata na prezydenta

Ruch Hołowni paraliżuje wybory PiS. Złożenie skargi do SN przez pełnomocnika wyborczego na wyjaśnienie PKW, które wskazało, że samorządy mają obowiązek wydawać listy wyborców wstrzymuje na mocy art. 161a §2 KW wykonanie tej decyzji PKW. SN ma 7 dni na rozpoznanie skargi.

Spisy wyborców Poczcie Polskiej wójtowie, burmistrzowie i prezydenci mają przekazać w czwartek. Informacja rozeszła się już wśród samorządowców i wzbudziła spore zdziwienie.

Kraków nie udostępni Poczcie Polskiej spisu wyborców

W krakowskim magistracie mail, który do prezydentów, burmistrzów i wójtów dotarł dokładnie o godzinie 2.03, wzbudził ogromne oburzenie. W dwa dni samorządowcy mają dostarczyć Poczcie Polskiej spisy wyborców m.in. z ich adresami i numerami PESEL. To dane wrażliwe i chronione.

Kuriozalna forma, a na dodatek bez podstawy prawnej – tak samorządowcy z Krakowa komentują maila.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski nie udostępni Poczcie Polskiej spisu wyborców. 

Ok. godz. 2 w nocy miasto otrzymało natomiast e-mail od Poczty Polskiej ws. przekazania jej w ciągu dwóch dni danych osobowych wszystkich wyborców z Opola.

Prezydent Opola do żądania wydania spisu odniósł się w specjalnym oświadczeniu.

– Wydanie ponad 100 tys. adresów zamieszkania i PESEL mieszkańców miasta firmie pocztowej stanowiłoby rażące naruszenie prawa i interesów jej mieszkańców. Dzisiaj powinniśmy zadbać o prawidłowe funkcjonowanie oświaty, przeprowadzenie matur, odmrożenie gospodarki, a przede wszystkim o życie i zdrowie mieszkańców. Na wybory przyjdzie jeszcze czas – oświadczył prezydent Opola.

Warszawa nie udostępni spisu wyborców Poczcie Polskiej

– Dostaliśmy anonimowego maila z poczty polskiej, bez żadnego podpisu, bez żadnej podstawy prawnej. Trudno, żebyśmy wydawali dane wrażliwe, jeżeli nie ma tutaj podstawy – zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński mówi, że nie przekażę poczcie danych osobowych wyborców.

– Mail, który dostaliśmy nie jest podpisany, ta prośba nie ma podstawy prawnej, istnieje możliwość wyłudzania danych osobowych. Dlatego powiadomię o tej sprawie prokuraturę oraz Urząd Ochrony Danych Osobowych – mówi.

Poznań; Prezydent Jaśkowiak – mówienie o państwie z tektury jest eufemizmem. To jest po prostu skandal!

Dramat sondażowy Małgorzaty Kidawy Błońskiej

W kwietniu największe poparcie uzyskałby Andrzej Duda, na którego zagłosowałoby 59 proc. badanych, deklarujących udział w wyborach; Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia uzyskaliby po 7 proc poparcia; Krzysztof Bosak i Robert Biedroń 5 proc., a najmniej osób, bo 4 proc. zagłosowałoby na Małgorzatę Kidawę-Błońską – wynika z sondażu Kantar.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

16 comments, 23.2k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
8
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
3
ZABAWNE
WOW WOW
3
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
125
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
13
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ONRY
ONRY
3 lat temu

Pociągnąć do odpowiedzialności karnej za wyłudzanie danych osobowych tych którzy to zlecili. Napisany anonimowy e-mail wrzucać do SPAM

Mira
Mira
Odpowiedź do  ONRY
3 lat temu

A są chętni do autoryzowania zlecenia ?

Ewa
Ewa
3 lat temu

Sasin zwariowal !!! Bo to on jest niewatpliwie autorem nie podpisanych maili do prezydentow miast o udostepnienie danych osobowych ! Co on sobie wyobraza ? Nie podpisane maile ja np. wyrzucam , na anonimy sie nie odpowiada !

Tygrys
Tygrys
3 lat temu

Straszne co sie dzieje…

Janusz
Janusz
3 lat temu

Zastanawiam się skąd te dane poparcia,uważam,że to kłamstwo pislamu. Przecież Duda jest przestępcą złamał Konstytucję niejednokrotnie.Teraz twierdzi,że brak wyborów doprowadzi do chaosu,to kolejne kłamstwo,wystarczy posłuchać prawników konstytucjonalistów. Oni twierdzą,że to kolejne kłamstwo.Jak długo będziemy słuchać przestępców i psychopaty?

Kama
Kama
Odpowiedź do  Janusz
3 lat temu

Ten sondaż jest niewiarygodny.
Szymon Hołownia ma zdecydowanie większe poparcie. To jedyny sensowny kandydat w tym momencie.

Mira
Mira
3 lat temu

Nie znam prawa , ale rozumiem Poczta Polska to żaden partner w wyborach . I to nie Poczta Polska zwraca się o wydanie naszych danych , a konkretni ludzie ! I nawet bez elementarnej znajomości prawa KAŻDY POWINIEN CHOCIAŻ SIE ZASTANOWIĆ na jakiej to zasadzie , jakim prawem jakiś tam Kowalski życzy sobie moich danych osobowych ! Jak dla mnie super skurwysyń..wo w biały dzień !

MAFIA PIS DO DYMISJI
MAFIA PIS DO DYMISJI
3 lat temu

Za nim ujawnili SĘDZIÓW DO KRS ile to pisobolszewia dawała argumentów rzecznik od RODO zabronił a teraz gdzie ten rzecznik jest w DUPIE u kaczora

Gość
Gość
3 lat temu

A gdzie RODO

MŚCIWÓJ
MŚCIWÓJ
3 lat temu

do pomysłu Szymona dołączyć również to: Przeczytać, Wydrukować, Wysłać, Dać do rąk własnych Policjanci, Listonosze, Emeryci i Renciści dostaliście 30+ (nie jest ważne ile, ważne że jest to kwota+) ((nie wliczam tutaj tych, którzy dostali ten podły grosz+, (ale to pieniądz) dzięki (… – tu wpisz imię Tego w kogo wierzysz) i dzięki tym pieniądzom DZIECI nie głodują i są odziane)) Prawo na które powołują się (wszyscy: którzy wydają polecenia, rozkazy, etc), każąc Wam działać jest niezgodne z KONSTYTUCJĄ jest BEZPRAWIEM (zapytajcie prawników, sędziów) ….. historia się pisze tu i teraz na Waszych oczach i z Waszym udziałem z NASZYM… Czytaj więcej »

DupeX
DupeX
3 lat temu

Teee “hołownia” Poczta Polska pisze się z dużych liter. Jak już wymieniłeś wszystkie instytucje z dużej, to dlaczego nie Pocztę Polską?

DupeX
DupeX
Odpowiedź do  DupeX
3 lat temu

Poza tym twit napisany niechlujnie, a o znakach interpunkcyjnych, to nawet nie wspomnę. I ty się pchasz na prezydenta? Oszczędź wstydu! Już kiedyś jeden dał popis, nazywał się komoruski.

andrzej
andrzej
Odpowiedź do  DupeX
3 lat temu

Duda został prezydentem nie znając Konstytucji

Tomasz Mietanka
Tomasz Mietanka
Odpowiedź do  DupeX
3 lat temu

dupex pisodebilku a teee to po kaczemu czy jakiemu

Andrzej
Andrzej
Odpowiedź do  DupeX
3 lat temu

Bo nie jest tego godna.Nigdy nie powinna dostać naszych danych, którymi mogła by handlować. Brawo samorządowcy nie dajcie się zastraszyć.

abelg
abelg
3 lat temu

Panie Szymonie interesuje mnie Pana stosunek do kościoła katolickiego.
Dokładnie chodzi mi o rozdział państwa z kościołem. Niestety na Pana oficjalnej stronie kandydata na prezydenta nic na ten temat nie znalazłem…
Dlatego zwracam się do Pana jak i do Pana zwolenników – dajcie linka gdzie Pan Szymon opisuje jak to widzi i co zamierza zrobić w tej sprawie jeśli zostanie prezydentem.