fbpx

Szydło i Fotyga nie chcą stanowisk w UE. Boją się kompromitacji.


Subksrybuj nas na Google News

Jak donosi RMF

Ani Beata Szydło, ani Anna Fotyga nie chcą być kandydatkami na polskiego komisarza UE – ustaliła nieoficjalnie brukselska korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Objęciem tego stanowiska byłaby zainteresowana Jadwiga Emilewicz, ale na takie rozwiązanie nie chce się zgodzić Prawo i Sprawiedliwość.

Decyzje jeszcze nie zapadły, ale jak donosi RMF, Beata szydło powiedziała Kaczyńskiemu, że nie chce obejmować stanowiska komisarza w UE.

“Nie chcę się kompromitować” – miała powiedzieć według relacji jednego z polityków PiS.

Natomiast Anna Fotyga, doświadczona i nieraz doceniana przez KE, odmawia objęcia stanowiska ze względów osobistych. Na trzecia kandydatkę Jadwigę Emilewicz, która wyraża chęć objęcia stanowiska nie ma zgody PiS.

“To tak, jakby popierać Bieńkowską” – powiedział RMF FM ważny polityk partii Jarosława Kaczyńskiego. 

Większe szanse ze względu na coraz ważniejszy w Brukseli argument równowagi płci. Polscy dyplomaci twierdzą jednak, że tym razem ten argument nie będzie już w takim stopniu dotyczyć Polski. Pierwszą polską komisarz  ds. polityki regionalnej była Danuta Hübner, a obecnie komisarz ds. rynku wewnętrznego jest Elżbieta Bieńkowska. 

Źródło Fakty Interia


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Baca
Baca
4 lat temu

Cytat “Decyzje jeszcze nie zapadły, ale jak donosi RMF, Beata szydło powiedział Kaczyńskiego, że nie chce obejmować stanowiska komisarza w UE.” Czytałem kilka razy to zdanie. Zrozumialem tyle że autor cierpi na dysleksję

Ella
Ella
4 lat temu

Cóż wie co mówi to by była kompromitacja nie pierwsza ale zapewne ostatnia..Sama by nie była w stanie jej przełknąć…

Michaela
Michaela
4 lat temu

Pisowskie matolki poszly do UE i myslaly ze tam nic sie nie robi a kasa z nieba leci , boja sie podjecia stanowiska komisarza bo nie maja pojecia czym to sie je , ale na Tuska pomyje wylewaly ??

REJTAN
REJTAN
4 lat temu

Obie doUE chciały, .. tyle że to bęcwały

Tssss
Tssss
4 lat temu

Panie Prezesie złoty! Ale my to byśmy chciały tak tylko tam po wypłaty przychodzić i czasem coś przegłosować tylko! My głupie, nie nadajemy się! Pomóż!

Halina
Halina
4 lat temu

A czy ktoś jej zaproponował.