fbpx

Szymon Hołownia będzie przeciwnikiem Andrzeja Dudy w II turze wyborów – sondaż


11 comments, 15.5k
Subksrybuj nas na Google News

Z wykonanego dla Superekspresu sondażu wynika, że odbędzie się druga tura. Na tym nie koniec niespodzianek, ponieważ rywalem Dudy będzie Hołownia. To bardzo niedobra wiadomość dla PiS. Czyżby właśnie wyłaniał się czarny koń wyścigu do Pałacu Prezydenckiego?

Jeżeli wyborcy zagłosowaliby tak jak oddali głos w sondażu przeprowadzonego dla Super Ekspresu to mieli byśmy dwie tury w wyborach prezydenckich. A to bardzo zła wiadomość dla PiS bo może zjednoczyć przeciwników Dudy, którzy mogą zagłosować na neutralnego Szymona Hołownię.

Hołownia notuje świetny wynik i wyrasta na głównego przeciwnika prezydenta Andrzeja Dudy

Hołownia wykonuje ciężką pracę, widać jego aktywność w mediach społecznościowych. Mówi językiem zrozumiałym dla wszystkich, nie obiecuje kolejnych programów socjalnych. Twierdzi że wygra wybory i jak warunki pozwolą zrezygnuje ze stanowiska aby, wybory mogły odbyć się jeszcze raz, bez łamania konstytucji.

Hołownia wykonuje ciężką pracę, widać jego aktywność w mediach społecznościowych. Mówi językiem zrozumiałym dla wszystkich, nie obiecuje kolejnych programów socjalnych. Twierdzi że wygra wybory i jak warunki pozwolą zrezygnuje ze stanowiska aby, wybory mogły odbyć się jeszcze raz, bez łamania konstytucji.

To bardzo ciekawy sondaż i raczej nie do szacowana ilość głosów poparcia Hołowni. Część osób popierających go w wyborach deklaruje, że nie weźmie w nich udziału. W elektoracie Dudy jest inaczej, tam elektorat chce zagłosować. Jednaj druga tura może odbyć się już w innych warunkach pandemii i wyborcy mogą zdecydować się głosować, tym bardziej że rośnie wskaźnik niezadowolenia z prezydentury Andrzeja Dudy.

  • 40,57 proc chce głosować na Andrzeja Dudę, tu notujemy ponad 10 pkt spadku,
  • 20,34 proc chce głosować na Szymona Hołownię,
  • 14,39 proc chce głosować na Władysława Kosiniaka Kamysza,
  • 10, 49 proc chce głosować na Małgorzatę Kidawę-Błońską
  • 9,56 proc chce głosować na Roberta Biedronia,
  • 4,65 proc chce głosować na Krzysztofa Bosaka

Andrzej Duda może przegrać drugą turę. Ten sondaż może również zachęcić ludzi do wzięcia udziału w wyborach, pomimo ogłoszonego bojkotu przez wielu ważnych polityków opozycji. Łatwo też wyobrazić sobie że wyborcy Biedronia jak i Bosaka mogą załosować w drugiej turze na Szymona Hołownię.

Podejrzewam że od jutra albo już w tej chwili trwają narady w mediach narodowych, jak tu by oczernić Hołownię.

W PiS spore zamieszanie. Możliwa zmiana i odwrót. Mogą nawet przystać na wybory za kilka miesięcy, ale razem z wyborami parlamentarnymi.

Jak czytamy w “Do rzeczy”, który wiadomości o tym co dzieje się w PIS ma “mocno sprawdzone”, Jarosław Kaczyński rozważa obecnie ogłoszenie stanu klęski żywiołowej po głosowaniu w Sejmie i podanie się rządu Mateusza Morawieckiego do dymisji.  Jarosław Kaczyński w tej sytuacji miałby planować zorganizowanie wyborów prezydenckich razem z parlamentarnymi.

Przypomnijmy, że dziś przed politykami Porozumienia zostało postawione ultimatum, które ogłosił publicznie Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS. – Jeśli posłowie Porozumienia zagłosują w Sejmie przeciw ustawie o głosowaniu korespondencyjnym będą musieli opuścić klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczoną Prawicę – powiedział PAP Sobolewski.

Założenia obejmowały głównie czarny scenariusz przegrania forsowanej ustawy o para-wyborach. Spadek notowań Dudy i druga tura z Hołownią przechylą czarę goryczy prezesa?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

11 comments, 15.5k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
5
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
10
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
64
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
6
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
patriotka
patriotka
3 lat temu

Wreszcie wyborcy się obudzili. Zaczyna się normalność dzięki Panu Szymonie Hołowni. Bezprawiu mówimy koniec. Chcemy uczciwych wyborów prezydenckich.

poprostu Polka
poprostu Polka
3 lat temu

Brawo Szymon Hołownia- koniec kłamstw

Paulina H
Paulina H
3 lat temu

Szymon idziemy z Tobą ???

Politolog
Politolog
3 lat temu

No to teraz nasz rząd z prezesem na czele ma pierwsze objawy koronowirusa, czyli mega sraczkę 😉

Emilia
Emilia
3 lat temu

#Hołownia2020 ?

ADi
ADi
3 lat temu

SZYMON SZYMON !!!!

Olsztynianka
Olsztynianka
3 lat temu

Pokladam ogromne nadzieje w Panu Hołowni…. w koncu ktos bezpartyjny kto nie bedzie chcial sie przypodobac dla prezesa i byc jego marionetka. W dodatku szanuje Konstytucje i gardzi tymi ktorzy ja lamia…. Jak by ktos pytal to 500 plus zostawi? chcecie normalnej Polski to glosujcie na uczciwego obywatela!

Kasia
Kasia
3 lat temu

Niby skąd Duda ma tyle zwolennikow. Jak zwykle znów wszystko zaklamane. Panie Szymonie wspieram popieram i glosuje na Pana!

Adam
Adam
3 lat temu

Nareszcie kandydat, na którego czekali Polacy! Zdecydowany, konkretny, kulturalny i do tego w dużej mierze zgadzam się z jego programem.

AnnaK
AnnaK
3 lat temu

Szymon Hołownia to kandydat na obecne czasy. Stoimy za nim mocno!

Obywatelka RP
Obywatelka RP
3 lat temu

Tylko Szymon?