fbpx

Tegoroczne Grammy bez czerwonego dywanu?


2 Udostępnienia
FOT Pixabay / Grammy Awards
Subksrybuj nas na Google News

Rozdanie najważniejszych nagród muzycznych Grammy  nie odbędzie się 31 stycznia z powodu obaw związanych z rozprzestrzenianiem się Covid-19. “Po konsultacjach z ekspertami w dziedzinie zdrowia oraz artystami, którzy mają się pojawić na ceremonii, zmieniamy harmonogram 63. dorocznej imprezy.” napisano w komunikacie The Recording Academy, która organizuje Grammy.

Gala wręczenia nagród Grammy nie odbędzie się zgodnie z planem.

Tegoroczne Grammy podobnie jak MTV VMA i Billboard Awards,  miały być wirtualnym wydarzeniem, na którym mieliby pojawić się tylko prezenterzy i występujący artyści. Organizatorzy Grammy zaplanowali limitowany program na 2021 rok. Przekazano, że gala odbędzie się bez publiczności i tradycyjnego czerwonego dywanu. Nawet nominowani artyści nie mogliby wziąć udziału w uroczystości, a nagrody przyjmowaliby zdalnie.

Co się dzieje w Los Angeles?

Los Angeles przeżywa gwałtowny wzrost liczby zgonów z powodu COVID-19 i przyjęć do szpitali osób zakażonych. Siłownie, salony fryzjerskie i restauracje zostały zamknięte, a mieszkańców wezwano, aby pozostali w domach. Kalifornia jako całość odnotowała wzrost liczby przypadków Covid-19 po Święcie Dziękczynienia i okresie świątecznym, ustanawiając nowy jednodniowy rekord 74 000 nowych przypadków 4 stycznia, według The Los Angeles Times. Prezes SAG-AFTRA Gabrielle Carteris oznajmiła: „Szpitale w południowej Kalifornii stoją w obliczu kryzysu, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Pacjenci umierają w karetkach czekając na leczenie, ponieważ szpitalne izby przyjęć są przytłoczone. W tej chwili nie jest to bezpieczne środowisko dla produkcji własnej ”. Pracownikom karetek pogotowia w hrabstwie Los Angeles powiedziano, aby nie przewozili pacjentów z wyjątkowo niskimi szansami na przeżycie do szpitala.

Kto nominowany do Grammy?

Fani zszokowani: The Weekend bez ani jednej nominacji!

Najwięcej nominacji do nagrody Grammy, bo aż dziewięć uzyskała Beyonce między innymi za singiel “Black Parade”. Dalej za królową pop, po sześć nominacji zdobyły Taylor Swift oraz Dua Lipa, między innymi w kategorii płyta roku (Taylor za album “Folklore”, a Dua za “Future Nostalgia”). Dość sporą kontrowersją był fakt, iż The Weekend nie otrzymał żadnej nominacji, pomimo że jego hit “Blinding Lights” podbił tegoroczne listy przebojów. 

Kiedy odbędzie się 63. gala rozdania nagród Grammy?

Aż do 14 marca będziemy musieli zaczekać na rozdanie najważniejszych nagród muzycznych. Gala wręczenia nagród Grammy będzie transmitowała przez telewizję CBS. Inne ważne ceremonie jak Oscary, Złote Globy i nagrody Brit, także zostały przełożone.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ