fbpx

Córce Giertycha grożono śmiercią. “Posłuchajcie sku****yny”- MOCNA odpowiedź rodziny.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Maria Giertych – córka Romana Giertycha poinformowała na swoim Twitterze o groźbach, które otrzymała wczoraj wieczorem przez telefon. Osoba dzwoniąca podszywała się pod mecenasa Duboisa. W tle afera Pegasusa

To kolejna z serii “tajemniczych telefonów”. Ostatnio ofiarą padł np. Marcin Matczak, którego straszyli śmiercią syna.

Pół godziny temu otrzymałam telefon z groźbami śmierci jeśli „powiemy jeszcze choćby słowo o Pegasusie”. Numer telefonu podszywał się pod kancelarię mec. Dubois – przyjaciela mojego taty. To naprawdę straszne co się dzieje…” -poinformowała córka mecenasa

Żona mecenasa, Barbara ostro zareagowała w sieci: “Nikt nie zastraszy ani jej (córki) ani naszej rodziny!” :

Sytuację skomentował także Michał Kołodziejczak, który wg. informacji Citizen Lab również stał się ofiarą inwigilacji przez system Pegasus:

Citizen Lab – kanadyjski watchdog zajmujący się bezpieczeństwem cybernetycznym – powiedział ostatnio, że Pegasus został użyty przeciwko Giertychowi, działaczce opozycji Ewie Wrzosek i Krzysztofowi Brejzie, który koordynował kampanię wyborczą opozycyjnej Platformy Obywatelskiej (PO) w 2019 roku.

Polska jest kolejnym krajem, w którym Pegasus, narzędzie do inwigilacji opracowane przez izraelską firmę NSO, wydaje się być wykorzystywane do celów politycznych. Pegasus pozwala operatorowi przejąć kontrolę nad urządzeniem mobilnym celu, uzyskać dostęp do wszystkich danych, nawet z zaszyfrowanych aplikacji do przesyłania wiadomości, a także włączyć nagrywanie audio lub wideo.

ZOBACZ TAKŻE:


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments