fbpx

Terlecki grozi wcześniejszymi wyborami: “Nie będzie spójności – nie dostaniecie miejsc na listach PiS”


Subksrybuj nas na Google News

Terlecki został zapytany z Radiu Plus, czy wariant przyspieszonych wyborów parlamentarnych jest możliwy. – Taki wariant oczywiście też jest możliwy. – Gdyby doszło do jakiegoś załamania spójności Zjednoczonej Prawicy, będę stanowczo za tym, by na listach znaleźli się tylko przedstawiciele naszej formacji  – stwierdził wicemarszałek z PiS.

Terlecki zapytany o zmiany w sądownictwie i ewentualny brak porozumienia w tej sprawie z Solidarną Polską powiedział, że nie wyobraża sobie, żeby mogło do niego nie dojść.

 Ale gdyby tak się stało, to znaczy, że trzeba podjąć daleko idące decyzje, czyli że sojusz Zjednoczonej Prawicy zbliża się do jakiegoś przełomu – powiedział.

Na pytanie, czy oznaczałoby to wybory parlamentarne jesienią, odparł: „Taki wariant oczywiście też jest możliwy”.

Na uwagę, że opozycja przychyliłaby się do poparcia wniosku w tej sprawie, szef klubu PiS ocenił, że opozycji nie zależy na przyspieszaniu wyborów.

– Nie jest przygotowana do tego, żeby objąć władzę, to jest oczywiście powód zasadniczy. Po drugie liczy na to, że za półtora roku będzie miała większe szanse na dobry wynik niż w tej chwili czy za parę miesięcy. Więc to nie jest tak, że opozycja chce wyborów – uważa Terlecki.

Terlecki był również pytany o swój felieton dla „Głosu” Tygodnika Nowohuckiego, w którym stwierdził, że PiS idąc do wyborów, będzie musiało wziąć pod uwagę zaangażowanie i lojalność posłów klubu parlamentarnego PiS i „odsiać” tych, którzy stwarzali kłopoty w obecnej kadencji.

Pytany czy to oznacza, że Solidarnej Polski nie będzie na listach PiS, Terlecki powiedział, że w tej chwili „Zjednoczona Prawica funkcjonuje jednak i nasi koalicjanci znajdą się na naszych listach gdy nadejdzie termin wyborów”.

– Gdyby doszło do jakiegoś pęknięcia, do jakiegoś załamania spójności Zjednoczonej Prawicy – czego nie przewiduję, ale teoretycznie jest to możliwe – to wtedy będę stanowczo za tym, żeby na listach znaleźli się tylko przedstawiciele naszej formacji – stwierdził.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bujaj wory pod oczamy jak jajamy
Bujaj wory pod oczamy jak jajamy
2 lat temu

Stary a kto pódzie na wybory ? Bujaj se wory pod oczamy. Te Ukraińce co daliśta im numery pesel zrobiliśta z ich fauszywych Palaków co po rusku gadajom. Ech wy ruskie onuce. Każdy wie że wybory jeśli wagrata to bendom łone swauszowane tak samo jak ostatnie i poprzednie. Dajeta prawa wyborcze uciekinierom, żeby mieć większe wory na wybory.