fbpx

Test Drive. Bez wysiadania z samochodu. Powszechne testy w już na całym świecie. Gdzie jest polski rząd?


781
Subksrybuj nas na Google News

Co chwila słyszymy od premiera że Polska to przykład dla świata w walce z koronawirusem. Tylko coraz częściej dochodzą do nas sprzeczne informacje. U nas dalej panuje przekonanie, że powszechne testy wprowadzą zamieszanie. Tymczasem powszechne testy wprowadzają już kolejne kraje.

Leczyli kobietę na zapalenie płuc, okazało się, że ma koronawirusa , Zmarł mężczyzna poddany kwarantannie. “Testu niestety nie doczekał” – Coraz częściej docierające komunikaty

“Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia” – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Kobieta została tam przyjęta 15 marca z rozpoznaniem zapalenia płuc, dopiero po jakimś czasie – gdy infekcja nie ustępowała – pojawiło się podejrzenie, że może być zakażona koronawirusem. W piątek wieczorem diagnoza została potwierdzona.

Polska jest przykładem dla świata walki z koronawirusem” – Mateusz Morawiecki.

Ale Panie Premierze, świat poszedł w kierunku powszechnych testów i nie twierdzi że im więcej testów wywoła chaos

Coraz bardziej powszechne staje się wykonywanie testów w kierunku obecności koronawirusa, przy minimalnym kontakcie z pacjentem. Takie rozwiązanie widzimy poniżej zastosowano w Niemczech –

Mieszkańcy USA w hrabstwie Montgomery, musieli zarejestrować się online za darmo w testach COVID-19 w kampusie Ambler w University University który rozpoczął się w ten weekend.

Residents were required to register online for free COVID-19 testing at Temple University’s Ambler Campus in Montgomery County, which began this weekend. (Becca Haydu for WHYY)
Croke Park Wielka Brytania
Na terenach targowych hrabstwa La Plata utworzono dwie lokalizacje testowe dla COVID-19. 
Departament Zdrowia San Juan Basin bada mieszkańców spełniających określone kryteria, w tym objawy. Jerry McBride / Durango Herald

„W Polsce przeprowadzanych jest zbyt mało testów”. Apel władz województwa mazowieckiego

Elżbieta Lanc z zarządu województwa mazowieckiego zwróciła się do ministerstwa z prośbą o utworzenie w szpitalach zakaźnych oraz w szpitalach posiadających oddziały zakaźne punktów wykonywania szybkich testów na COVID-19. – W Polsce przeprowadzanych jest zbyt mało testów. Chcemy pomóc i kupić dodatkowe testy, ale musimy mieć wyraźną informację z ministerstwa, które testy są przez ministra rekomendowane. Moim zdaniem powinniśmy poszerzyć tę pulę także o te testy, które są stosowane u naszych sąsiadów i dają szybki wynik. Jest to szczególnie ważne z uwagi na bezpieczeństwo lekarzy i całego personelu medycznego oraz samych pacjentów – tłumaczyła.

Na propagandę są pieniądze na testy nie ma


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

781

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments