fbpx

To już żenujące. Europosłanka Pis – Unia Europejska krytykuje Polskę, bo PiS świetnie radzi sobie z koronawirusem.


Subksrybuj nas na Google News

Narracja PiS staje się już śmieszna nie tylko momentami. Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska skomentowała na antenie Polskiego Radia 24 krytyczną wobec Polski i Węgier rezolucję Parlamentu Europejskiego. Obu państwom zarzucono w niej, że wykorzystują pandemię koronawirusa do celów politycznych i łamania demokracji.

Jadwiga Wiśniewska była już skazana za kłamstwo, ale widocznie kara nie była zbyt dotkliwa

Wiśniewska ostro skrytykowała UE. W wywiadzie  podkreśliła, że Unia skompromitowała się w czasie pandemii. Natomiast Polska rządzona przez PiS zwycięża w walce z COVID-19.

COVID-19 obnażył słabość instytucji Unii Europejskiej. Dlatego kolejny raz w rezolucji trzeba było uderzyć w rządy, które świetnie sobie radzą – rząd Polski i Węgier”, oświadczyła europosłanka przedstawicielka partii rządzącej.

Oczywiście jej zdanie podziela były polityk Platformy, a teraz jeden z najważniejszych polityków PiS Jacek Saryusz- Wolski. „Klasyczny atak polityczny bez podstaw, mający na celu szkodzenie i wsparcie opozycji w Polsce” – ocenił rezolucję PE ws. walki z koronawirusem na antenie Polskiego Radia 24 eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski.

Zdaniem polityka PiS Unia Europejska wydaje rezolucje na podstawie fake newsów i „zerową, czy wręcz negatywną wiedzę na temat sytuacji w Polsce”.

Słuchając tego polityka można dojść do wniosku, że w tej Unii siedzi tysiące urzędników czytających nieprawdziwe informacje o Polsce, którzy czekają jak na nas napaść i ograbić z bogactw.

Jacek Saryusz-Wolski zarzuca Unii Europejskiej spóźnione działania, oraz krytykowanie Polski o zbyt wczesne wprowadzenie obostrzeń na granicach. Ten Polityk nie słucha nawet swojego partyjnego kolegi Janusza Wojciechowskiego, który zwrócił uwagę polskiemu premierowi i ministrowi sprawiedliwości dając do zrozumienia że panowie mijają się z prawdą.

Na ważniejszy jest przekaz który pan Jacek Saryusz-Wolski powtarza po kilka razy licząc, że się utrwali

W jego ocenie za tym atakiem stoi Donald Tusk.

Szkodliwe, ale nie zaskakujące. Fatalne i haniebne, ale cóż można z tym zrobić? Trzeba z tym żyć dalej

PiS nie słucha nawet własnego komisarza unijnego

W odpowiedzi na zarzuty Morawieckiego wobec Unii jakoby miała za późno reagować na zbliżająca się epidemię, Unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski z PiS przypomniał, że KE uruchomiła pierwszą “syrenę alarmową” już na początku stycznia.

Wstajemy z kolan – ciąg dalszy. Ambasador USA mówi że TVP kłamie, a KE prosi premiera o rzetelnie informowanie społeczeństwa.

Słowa Wojciechowskiego należy zapewne traktować jako pewnego rodzaju odpowiedź na narrację całego rządu polskiego, ponieważ minister Ziobro tez próbuje dokładać swoje trzy grosze – Unia Europejska zawiodła na całej linii, to mówią Włosi, to mówią Francuzi, to mówią Hiszpanie


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
3 lat temu

wiśniewska się obraża na unię europejską ale nie wie co ją czeka w następnej kadencji tak jak wszystkie pisiory palisada taka jaką nieprzeżył azja z trylogii Sienkiewicza