fbpx

“To nie jest dobry klimat inwestycyjny – to cenzura”. Ambasador USA poucza polski rząd i zarzuca brak przewidywania i planowania.


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Amerykanom nie podobają się założenia pisowskiej reformy niezależnych mediów w Polsce. Ambasador Mosbacher dość ostro jak na język dyplomatyczny skrytykowała zamiary PiSu.

Morawiecki nie wyciągnął wniosków z wizyty sekretarza USA Pompeo

PiS zarzuca niezależnym mediom brak obiektywizmu i stronniczość. Nie podoba im się, że niezależni dziennikarze nie zachowują się jak żurnaliści z mediów narodowych wychwalających obóz rządzący i milczący na temat setek afer za które odpowiadają działacze dobrej zmiany.

Ambasador USA odpowiedziała na zarzuty jakoby media były nie obiektywne.

Pluralizm w polskich mediach już istnieje. Przymusowe rozdrobnienie mediów ograniczy wolność słowa, ponieważ przetrwają tylko państwowe i małe media. Polskie społeczeństwo nie skorzystałoby na mniejszej liczbie różnorodnych głosów – i następnie dodała Zmuszanie firm medialnych do sprzedaży akcji zmusi inwestorów do szukania innych rynków.

To nie jest dobry klimat inwestycyjny – to cenzura.

Przyciąganie inwestycji zagranicznych i silna gospodarka wymaga przewidywalności.

Kilkanaście lat temu prosiliśmy kapitał zagraniczny aby inwestował w Polsce. Jak mają się czuć inwestorzy kiedy w trakcie gry zmienia się jej reguły. Jaki inwestor będzie chciał zainwestować na przykład w fabrykę samochodów a za pięć lat ktoś mu powie że my już dziękujemy bo teraz chcemy produkować swoje auta.

Amerykanie będą bronić swojego kapitału

W czasie ostatniej wizyty w Warszawie sekretarz stanu USA Mike Pompeo dał do zrozumienia politykom PiS, że działanie na szkodę amerykańskich korporacji spotka się z ostrym sprzeciwem Stanów Zjednoczonych” 

Kapitał amerykański, oczywiście nie jako jedna firma obejmuje w Polsce udziały w takich firmach jak Discovery – właściciel TVN, Axel Springer – współwłaściciel; Onet.pl, Newsweek Polska, Polska Press, Polska The Times i gazety regionalne, oraz znienawidzonego przez PiS Faktu.

Ustawa dekoncentracyjna zakłada że jeden właściciel nie będzie mógł posiadać więcej niż 8% rynku. Może to zmusić wiele korporacji medialnych do pozbycia się aktywów. Nie tylko zagranicznych ale też i polskich takich jak Polsat Zygmunta Solorza czy Agorę – wydawcę Gazety Wyborczej.

W normalnym kraju, w normalnej gospodarce rządzi prawo rynku. Prasa utrzymuje się z własnych dochodów a nie z dotacji państwowych, czy też z zakamuflowanych dotacji firm państwowych. Jeżeli nie lubię czytać jakiegoś wydawcy to go nie czytam. Im mniej on ma klientów tym mniej wpływów z reklam i w konsekwencji bankrutuje jak niektóre pisowskie portale czy gazety. W związku z tym żadną sztuczną reformą PiS nie zmusi ludzi do czytania kłamstw. To nie telewizja publiczna, która jest telewizją darmową i często w niektórych regionach Polski jedyną naziemną stacją.

ZOBACZ TAKŻE:

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
2
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments