fbpx

“Trump podżega do rasizmu i przemocy” powiedział były kongresmen Beto O’Rourke


Subksrybuj nas na Google News

Były kongresmen Beto O’Rourke kandydat na prezydenta Partii Demokratycznej wygłosił już ostrą krytykę Trumpa. Reporter zapytał Trumpa o jego reakcję na masową strzelaninę w ten weekend w jego rodzinnym mieście El Paso .

W USA medialna kampania nienawiści doprowadziła do tragedii. Po prowadzonej przez prezydenta Donalda Trumpa nagonce na emigrantów 21-letni Patrick Crusius  postanowił “stawić czoła latynoskiej inwazji na Teksas” i w sobotę zastrzelił 20 osób w supermarkecie Walmart w przygranicznym mieście El Paso. Ameryka debatuje teraz, czy Trump w swoich tyradach nie posunął się za daleko.

„Mamy teraz prezydenta, który handluje nienawiścią, który wznieca przemoc, nazywa meksykańskich imigrantów gwałcicielami i przestępcami, nazywa osoby ubiegające się o azyl zwierzętami i inwazją” – powiedział główny kandydat na prezydenta Demokratów podczas niedzielnego czuwania w objętym żałobą Teksasie. 

Władze wciąż prowadzą dochodzenie, ale sądzą, że podejrzany rewolwerowiec przed zabiciem 21 osób i zranieniem kilkudziesięciu osób w zatłoczonym centrum handlowym napisał manifest antyimigrancki. Został on opublikowany online.

O’Rourke zapytany co Trump mógłby zrobić? Odpowiadając na pytanie dziennikarzy The Washington Post użył w stosunku do prezydenta bardzo mocnych i wulgarnych słów.

Moment, uchwycony na wideo, krąży w Internecie, podczas gdy przywódcy w całym kraju zmagają się z tym, czy istnieje związek między motywami podejrzanego z El Paso a stałą retoryką Trumpa wobec imigrantów. Gdy pojawiają się kolejne mrożące krew w żyłach szczegóły na temat strzelaniny, O’Rourke jest jednym z wielu Demokratów, którzy twierdzą, że prezydent ponosi odpowiedzialność za działania rewolwerowca któremu, grozi federalne oskarżenie o przestępstwa z nienawiści. Opublikowany manifest jako wstępne oświadczenie podejrzanego Patricka Crusiusa potępia „hiszpańską inwazję na Teksas”.

Lej ciotę krzyczeli, przykryli mnie czarnym workiem. Myśleli, że nie żyję”

Takie nawoływanie do nienawiści kończy się tylko w ten sposób. Osoby o dużej wrażliwości niezrównoważone emocjonalnie mogą zachowywać się agresywnie w stosunku do ludzi których, uznają za wrogów. To samo dzieje się już w Polsce, tylko całe szczęście nie mamy tak łatwego dostępu do broni jak w USA.

Brutalnie pobity rowerzysta, który zwrócił uwagę na hasła anty LGBT. – wywiad, zdjęcie

Źródło ; The Washington Post

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments