fbpx

Trzaskowski wzywa do aktywności obywatelskiej. Zapowiada stworzenie ruchu obywatelskiego “Nowa Solidarność”


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Rafał Trzaskowski zapowiada odbudowanie ceny politycznej. Zachęca wszystkie osoby do angażowania się w demokratyczne zmiany w Polsce.

Trzaskowski wychodzi z absolutnie nową inicjatywą. To wygląda zupełnie inaczej niż jakiś ogólne bez żadnych konkretów nawoływanie Andrzeja Dudy do zakopywania jakiś rowów. – Razem z samorządami, organizacjami pozarządowymi będzie tworzyć podstawy społeczeństwa obywatelskiego. zapowiedział Trzaskowski

“Nowa Solidarność. Wszyscy razem

“Nowa Solidarność” ma zjednoczyć i zintegrować Polków chcących zmian, które mają się zacząć od projektów ustaw zgłaszanych przez obywateli. Mówił, że nowy projekt tym różni się od konkurentów, że patrzy „dumnie w przyszłość” i zjednoczy jak najwięcej osób. Nowym przewodnim hasłem będzie “wszyscy razem”

Jeżeli ktokolwiek dzisiaj narzeka na partię polityczną, to ja mam jedną odpowiedź – zapisujcie się masowo i zmieniajcie partie polityczne, tak, żeby one były bardziej otwarte i bardziej demokratyczne, bardziej uśmiechnięte. Ale jeżeli nie, jeżeli nie chcecie się zapisać do partii, to chodźmy razem, stwórzmy ruch obywatelski, który razem z samorządami, organizacjami pozarządowymi, ośrodkami analitycznymi, ludźmi dobrej woli, będzie tworzyć podstawy do tego, żeby bronic społeczeństwa obywatelskiego i wszystkich niezależnych instytucji. Zróbmy to razem – mówił w Gdyni Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski: Musimy stworzyć potęgę

Musimy stworzyć potęgę, prawdziwy ruch obywatelski, który pozwoli nam wygrywać wybory. Obiecuję, że zrobię wszystko, żebyśmy dalej mogli się spotykać. Żebyśmy dalej mogli walczyć o to, żeby Polska wyglądała zupełnie inaczej. 10 mln Polaków zagłosowało na Polskę otwartą, gdzie nie dzieli się ludzi na równych i równiejszych, i gwarantuję to wam, że zrobimy to razem – mówił w Gdyni Rafał Trzaskowski. 

Musimy wyciągnąć rękę do tych, którzy głosowali inaczej – kontynuował Rafał Trzaskowski w Gdynii.

Dodawał: – Zrobiliśmy wszystko, by wygrać te wybory. Nie było łatwo, ponieważ po drugiej stronie była cała machina państwa, która postanowiła utrudniać wszystkim nam walkę na tych samych, równych zasadach. To jest mniej więcej tak, jakby ktoś próbował zdawać egzamin maturalny, a po drugiej stronie byłby ktoś, kto zna wszystkie pytania i wszystkie odpowiedzi, a przy okazji wszyscy nauczyciele należą do tej samej rodziny. 

Kolejne wybory są za 38 osiem miesięcy top nie koniec to dopiero początek – dodała żona Rafała Trzaskowskiego, Małgorzata.

Trzaskowski dodał jeszcze, że wybory prezydenckie pokazały, jaka jest siła kłamstwa i manipulacji. – I dlatego nie możemy się rozejść do domów – mówił i zacytował słowa Wojciecha Młynarskiego: „Róbmy swoje! Póki jeszcze ciut się chce. Niejedną jeszcze paranoję przetrzymać przyjdzie, robiąc swoje! Kochani, róbmy swoje!”.

Lewica i PiS komentują na gorąco

Krzysztof Śmiszek (Lewica) . – Pomimo szczerych chęci prezydenta Trzaskowskiego mam wrażenie, że zza jego pleców wyskakują prominentni działacze Platformy – powiedział Śmiszek w TVN 24. – To tylko rebranding Platformy Obywatelskiej, próba tchnięcia nowego życia – dodał.

Jan Maria Jackowski (PiS) uważa, że celem ruchu obywatelskiego Rafała Trzaskowskiego jest przejęcie wyborców Lewicy, PSL i Szymona Hołowni. – To przejęcie elektoratu całej opozycji raczej się nie uda, bo w wyborach głosowano na Trzaskowskiego na zasadzie plebiscytu anty-PiS – twierdzi senator PiS.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
2
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
5
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments