fbpx

Tusk przeniósł pieniądze do ZUS i to było złodziejstwo. Morawiecki robi to samo potrącając 15%, ale to już obdarowywanie suwerena. Kto tu zwariował ?


1 comment, 2.6k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News
Po

D. Tusk w 2013r. przeniósł połowę pieniędzy z OFE do ZUS i ludzie uwierzyli, że to była kradzież. Morawiecki, 6 lat później, robi to samo z drugą połową pobierając 15% prowizji i ludzie sądzą, że PiS oddaje im pieniądze.

Stanisław Tyszka@styszkaRząd rozpatruje projekt grabieży środków z OFE, przez przeniesienie do ZUS albo za 15% opłatą do IKE. Chodzi o to by znowu przystrzyc naiwne owieczki. A można też postąpić uczciwie i zwrócić w całości te pieniądze ludziom. Złożyliśmy taki projekt w Sejmie

Zrównoważony budżet za pomocą sprytnych księgowych i Photoshopa, ale i tak nie wyszło.

Zawalenie się planu Morawieckiego o którym już dziś nikt nie wspomina, a to efekty ;

  • brak ponad 5mld, Gowin nie poprze limitu składek,
  • nie wpisane obietnice wyborcze dla emerytów,
  • brak dodatkowych pieniędzy na “zawał” w służbie zdrowia,
  • przeniesienie wydatków na samorządy, jednocześnie zmniejszając ich wpływy

Przed wyborami mieliśmy mieć zrównoważony budżet, ale to dzięki jednorazowym wpływom i założeniom nie do spełnienia. Gowinowcy wycofali sie z poparcia i nie zgodzi się na likwidację limitu składek płaconych do ZUS 

Koszty przerzucono na samorządy, które nie mają już pieniędzy na spełnianie nie swoich zobowiązań.

Prezydent Krakowa występuje z kolejnymi pozwami o zapłatę subwencji rządowych. W wielu samorządach tam gdzie PiS nie rządzi włodarze miast twierdzą że są poważne opóźnienia w refundacjach 500+, oraz nie wystarczające wpłaty na podwyższone wynagrodzenia dla nauczycieli. Miasta będą musiały zrezygnować z nie których swoich inwestycji, nawet z tych w których dostają darmowe pieniądze z UE. Niestety mogą je bezpowrotnie stracić.

Likwidacja OFE – Rząd zabierze Polakom 19,3 mld zł ich oszczędności w OFE (z odłożonych tam 162 mld zł).

OFE będzie zlikwidowane do końca wbrew temu co obiecywali politycy PiS

Rząd chaotycznie szuka pieniędzy i nieoczekiwanie, większość tej prowizji która miała wpływać kilka lat zapisuje w przyszłym roku. to około 13,5 mld zł. Takie zapisy przyjęto na środowym posiedzeniu.

To nie wszystko bo dalej brakuje więc zostają podwyżki akcyzy na alkohol i papierosy, oraz wzrostu inflacji

Kradzież czy oddawanie ?

– Nie ma mowy o żadnym rozbiorze. Przekształcenie OFE to oddanie pieniędzy Polakom – ripostuje Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. – W tym systemie OFE nie zapewniały żadnych dodatkowych emerytur, bo były to pieniądze pochodzące ze składki emerytalnej. Nie mogły pomóc w powiększeniu oszczędności na starość – mówi.

– Gdyby ktokolwiek komukolwiek w życiu prywatnym lub w biznesie zaproponował takie warunki, jakie OFE zaproponowały Polakom, zostałby wyszydzony i wyśmiany. Nikt normalnie by w to nie wszedł – komentuje za to Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2.6k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Odpornynaprzekręty1
Odpornynaprzekręty1
4 lat temu

Proponuję jeszcze walnąć z przyszłych emerytur z ZUS 15% składek , zmniejszy się zadłużenie ZUS i spełni się wizja Kosiniaka -Emerytura Bez Podatku???