fbpx

TVP Info może uszkodzić telewizor?


Subksrybuj nas na Google News

Kanały informacyjne i ich paski uszkadzają ekrany telewizorów. Pan Tadeusz z Kielc przekonał się o tym, oglądając przez kilkanaście godzin na dobę TVP Info. Kosztowało go to wartość naprawy telewizora za 10 tys. złotych.

Pan Tadeusz lubi czerpać informacje o świecie z kanału telewizyjnego TVP Info. Większość dnia spędza przed telewizorem i chłonie obraz oraz tekst z pasków na dole ekranu. To właśnie te paski wg producenta telewizora dwukrotnie były przyczyną uszkodzenia urządzenia. Po pewnym czasie na ekranie, w miejscu, gdzie zawsze widoczny jest pasek z komunikatami, pojawiały się zielone pasy.

Za pierwszym razem, gdy pan Tadeusz zgłosił usterkę, producent wymienił sprzęt na nowy. Po raz drugi już nie chce się na to zgodzić. Tłumaczy, że trwające miesiącami i przez wiele godzin dziennie oglądanie programów telewizyjnych ze statycznymi elementami, powoduje powstawanie tzw. zjawiska retencji, co oznacza uszkodzenie wyświetlacza OLED. Taki sposób użytkowania odbiornika nie jest zgodny z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi, a więc wyklucza wymianę lub naprawę gwarancyjną.

Uważamy, że wielogodzinne oglądanie TVP Info może uszkodzić nie tylko telewizor.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!