fbpx

572 dzieci ucierpiało na Ukrainie od początku rosyjskiej inwazji


Pexels
Subksrybuj nas na Google News

Aż 572 dzieci ucierpiało na Ukrainie od początku rosyjskiej agresji zbrojnej na pełną skalę – wynika z danych przekazanych przez ukraińską Prokuraturę Generalną.

“Ponad 572 dzieci ucierpiało na Ukrainie w wyniku zbrojnej agresji Rosji. W szczególności, 205 dzieci zostało zabitych, a ponad 367 zostało rannych. Liczby te nie są ostateczne, ponieważ trwają prace na obszarach aktywnych działań wojennych, na terytoriach tymczasowo okupowanych i wyzwolonych” – napisała służba prasowa PGO na Telegramie, podaje Ukrinform.

Największą liczbę ofiar odnotowano w obwodzie donieckim – 118, kijowskim – 108, charkowskim – 91, czernihowskim – 54, chersońskim – 43, mikołajowskim – 40, ługańskim – 36, zaporoskim – 25, sumskim – 16, kijowskim – 16 i żytomierskim – 15.

Ustalono, że 14 marca w pasie lasu w pobliżu wsi Zakharivka w obwodzie kijowskim od niezidentyfikowanego ładunku wybuchowego wysadził się w powietrze cywilny samochód przewożący rodzinę, która próbowała ewakuować się w bezpieczne miejsce. 8-letnie dziecko zostało ranne, a matka dziecka zmarła.

18 kwietnia 16-letnia dziewczyna została ranna w wyniku rosyjskiego ostrzału artyleryjskiego wsi Szandryłowo w obwodzie donieckim.

Ponadto, 18 kwietnia, 14-letnia dziewczynka została ranna w wyniku ostrzału wsi Preobrażenka w obwodzie zaporoskim.

18 kwietnia 3-letnie dziecko zostało ranne w wyniku rosyjskich ataków rakietowych na miasto Lwów.

Ponadto w wyniku regularnych nalotów i ostrzału infrastruktury cywilnej oraz terenów mieszkalnych przez rosyjskie siły zbrojne uszkodzonych zostało 1141 placówek oświatowych. Spośród nich 99 zostało całkowicie zniszczonych.

24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie inwazji na Ukrainę na pełną skalę. Wojska rosyjskie ostrzeliwały i niszczyły kluczowe obiekty infrastruktury, prowadziły masowy ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, wielu wyrzutni rakietowych i pocisków balistycznych.

źródło: ukrinform.net


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ojciec chrzestny wojny na Ukrainie
Ojciec chrzestny wojny na Ukrainie
2 lat temu

Ojcem chrzestnym tego dramatu jest nie kto inny jak sam Kaczyński bardzo łatwo to udowodnić. Duda Morawiecki to są cyngle zachodu NATO USA Izrael. Krwiożerczy żydzi robią zawsze to samo działają jak mafia i gangsterzy.