fbpx

UE: Morawiecki kręci awanturę! Polska mówi Unii VETO!


Subksrybuj nas na Google News

Polska oficjalnie zagroziła Unii Europejskiej wetem projektu rozporządzenia warunkującego wypłacanie unijnych pieniędzy od przestrzegania zasad praworządności. Dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon ustaliła, że premier Mateusz Morawiecki przesłał w tej sprawie listy do liderów Unii Europejskiej.

Unijny dyplomata powiedział Katarzynie Szymańskiej-Borginon, że Morawiecki odrzuca “projekt warunkowości, pisząc, że zagraża on uchwaleniu budżetu UE”.

Kilka dni temu list grożący budżetowym wetem przesłał też Viktor Orban: napisał, że “choć Węgry są oddane współpracy, to w świetle obecnego rozwoju sytuacji nie są w stanie zagwarantować jednomyślności koniecznej do przyjęcia pakietu finansowego”.

Opóźnione pieniądze na odbudowę po pandemii

Sprawa ma jeszcze inny ważny aspekt. Jeśli Morawiecki faktycznie powie – VETO, to opóźnią się również wypłaty z tzw. funduszu odbudowy, który ma pomóc unijnym gospodarkom w pokonaniu kryzysu spowodowanego przez pandemię koronawirusa.

Mam nadzieję, że wszyscy rozumieją pilność sytuacji i pomogą teraz utorować drogę do szybkiego wykonania budżetu UE i pakietu naprawczego – nikt nie potrzebuje nowych przeszkód i dalszych opóźnień – podkreślał przed dwoma dniami Michael Clauss, Stały Przedstawiciel Niemiec przy UE.

Czy rząd wywoła kolejną wojnę na arenie międzynarodowej?

źródło: rmf24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
3 lat temu

ten bandyta chce pogrążyć cały naród dlatego trzeba odsunąć go i cały ten pisiorski gang od władzy osądzić i zgodnie z prawem i sprawiedliwością zabić