fbpx

UE: Morawiecki kręci awanturę! Polska mówi Unii VETO!


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Polska oficjalnie zagroziła Unii Europejskiej wetem projektu rozporządzenia warunkującego wypłacanie unijnych pieniędzy od przestrzegania zasad praworządności. Dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon ustaliła, że premier Mateusz Morawiecki przesłał w tej sprawie listy do liderów Unii Europejskiej.

Unijny dyplomata powiedział Katarzynie Szymańskiej-Borginon, że Morawiecki odrzuca “projekt warunkowości, pisząc, że zagraża on uchwaleniu budżetu UE”.

Kilka dni temu list grożący budżetowym wetem przesłał też Viktor Orban: napisał, że “choć Węgry są oddane współpracy, to w świetle obecnego rozwoju sytuacji nie są w stanie zagwarantować jednomyślności koniecznej do przyjęcia pakietu finansowego”.

Opóźnione pieniądze na odbudowę po pandemii

Sprawa ma jeszcze inny ważny aspekt. Jeśli Morawiecki faktycznie powie – VETO, to opóźnią się również wypłaty z tzw. funduszu odbudowy, który ma pomóc unijnym gospodarkom w pokonaniu kryzysu spowodowanego przez pandemię koronawirusa.

Mam nadzieję, że wszyscy rozumieją pilność sytuacji i pomogą teraz utorować drogę do szybkiego wykonania budżetu UE i pakietu naprawczego – nikt nie potrzebuje nowych przeszkód i dalszych opóźnień – podkreślał przed dwoma dniami Michael Clauss, Stały Przedstawiciel Niemiec przy UE.

Czy rząd wywoła kolejną wojnę na arenie międzynarodowej?

źródło: rmf24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
2 lat temu

ten bandyta chce pogrążyć cały naród dlatego trzeba odsunąć go i cały ten pisiorski gang od władzy osądzić i zgodnie z prawem i sprawiedliwością zabić