fbpx

Ukraina wściekła za wywiad Karnowskiego z Putinem


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Ukrainy w Rzeczypospolitej Adrij Deszczycia wystosował oficjalny list do redakcji Tygodnika braci Karnowskich “Sieci”, w którym nie ukrywa oburzenia i zdziwienia faktem, że redakcja zdecydowała się na publikację wywiadu z adwokatem diabła – ambasadorem Federacji Rosyjskiej. “Waszą publikację należy traktować, jak wrogi akt wobec Ukrainy i Ukraińców” – stwierdził.

“To niepokojący sygnał nie tylko dla Ukrainy, ale i Polaków”

“Ze zdziwieniem i oburzeniem przyjąłem fakt, że w piątym tygodniu wojny, jaką rozpętała Rosyjska Federacja przeciwko Ukrainie “Tygodnik Sieci” publikuje wywiad z ambasadorem Rosyjskiej Federacji Siergiejem Andriejewem” – napisał w liście.

Jak stwierdził, “wywiad ten nie wnosi niczego nowego do rozumienia stanowiska Rosji w sprawach polityki międzynarodowej”. Pozwolono dzięki temu szerzyć kłamliwe tezy Putina, które mają usprawiedliwiać jego agresję na Ukrainę.

Deszczycia ocenia, że “Tygodnik Sieci” bezpośrednio przyczynił się to “translacji” przekazu Federacji Rosyjskiej, nad czym ubolewa.

Karnowski nieudolnie odpowiada ambasadorowi

– To też moje oświadczenie. Ukraina jest na wojnie z agresorem, całym sercem ją wspieramy. W tej sytuacji nasze racje i odczucia, przekonanie iż twardo pytaliśmy, w obronie racji ukraińskich (wywiad przeprowadzony przed inwazją), stają się nieważne.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments