fbpx

“Ustawa ratunkowa” nadal w sejmowej zamrażarce – Lewica apelowała o włączenie do porządku obrad


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

“Ustawa ratunkowa” miałaby znieść kary za pomoc w aborcji, umożliwiając lekarzom ratowanie życia i zdrowia kobiet w powikłanej ciąży. Posłanki i posłowie Lewicy apelowali o włączenie jej do porządku obrad na czwartkowym posiedzeniu Sejmu. Bezskutecznie.

Do więzienia za ratowanie pacjentek

Wyrok Trybunału Julii Przyłębskiej nakłada karę na osoby pomagające w zrobieniu aborcji. Oznacza to zagrożenie dla bliskich, którzy wspierają kobietę robiącą aborcję. Co gorsza, także dla lekarza, który zdecyduje się na terminację ciąży zagrażającej zdrowiu pacjentki. W tej sytuacji coraz mniej lekarzy zechce ratować zdrowie kobiet, kara oznacza bowiem zrujnowane życie lekarza i jego własnej rodziny.

Konferencja prasowa Lewicy w sprawie “ustawy ratunkowej”

“Zwracamy się ze szczerą i serdeczną prośbą do posłanek i posłów Zjednoczonej Prawicy, żeby poparli dzisiaj wniosek o włączenie do porządku obrad „Ustawy ratunkowej” – apelowała Lewica na swojej stronie internetowej. – Apelujemy przede wszystkim do posłanek i posłów Koalicji Obywatelskiej, w tym i Platformy Obywatelskiej, która nie tak dawno zadeklarowała, że wykonuje krok w kierunku praw kobiet. Dziś jest pierwszy test, pierwszy egzamin czy nie był to krok w próżnię i czy naprawdę parlamentarzystom tej partii leży na sercu życie, zdrowie i bezpieczeństwo kobiet.”

Przed rozpoczęciem obrad zwołano konferencję prasową, podczas której posłanki Lewicy tłumaczyły, dlaczego “ustawa ratunkowa” jest tak bardzo potrzebna.

Pomoc lekarza; pomoc matki dla nieletniej dziewczynki, która zdobędzie dla niej środki wczesnoporonne, ponieważ została zgwałcona; pomoc partnera, który pomoże znaleźć jej miejsce, w którym usunie ciąże z wadami śmiertelnymi, aby nie była poddawana torturom – nie będzie karana. 

Lewica o “ustawie ratunkowej”

Ustawa ratunkowa nadal w sejmowej zamrażarce

Pomimo apeli projekt ustawy nie został włączony do porządku obrad. To oznacza, że nadal nie będą trwały żadne prace nad tym projektem. Pozostaje on więc w kolejce do rozważenia w bliżej nieokreślonym terminie. Niewątpliwie PIS i Konfederacja chcieliby ten termin odsunąć w nieskończoność. Jak widać, nie tylko oni, skoro włączenia projektu do porządku obrad w czwartek nie przegłosowano.

Prosimy o twój komentarz


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments