fbpx

Wiadomo już ile szabel ma Gowin. Michał Wypij podaje nazwiska.


1.6k
Subksrybuj nas na Google News

Część posłów Porozumienia nie zamierza poprzeć głosowania korespondencyjnego w maju. Nawet, jeśli zostaną później usunięci z klubu parlamentarnego PiS. – Kwestia bezpieczeństwa i dbałości o autorytet państwa nie podlega żadnym negocjacjom – powiedział poseł Michał Wypij z Porozumienia.

– Czujemy się absolutnie lojalnymi członkami Zjednoczonej Prawicy i także lojalni wobec Polek i Polaków i ta lojalność wobec ich zdrowia i poczucia bezpieczeństwa, autorytetu państwa wymusza na nas głosowanie zgodnie z własnymi przekonaniami i sumieniem. Nie możemy poprzeć głosowania korespondencyjnego w maju – mówił poseł Wypij

Gowin ma 10 pewniaków i jeszcze czterech niezdecydowanych. Już pięciu sprawi, że Zjednoczona Prawica traci większość.

Zdaniem Wypija poza nim samym, Jarosławem Gowinem, Andrzejem Sośnierzem, Wojciechem Maksymowiczem, Magdaleną Sroką, Iwoną Michałek, Marcinem Ociepą, Anna Dąbrowska-Banaszek, Grzegorz Piechowiak, Mieczysław Baszko. Czterech posłów, w tym Wojciech Murdzek, Andrzej Gut-Mostowy, Michał Cieślak i Stanisław Bukowiec wciąż się waha.

Na nic się nie zdały dzisiejsze anonse Tomaszewskiego że Gowin zostanie sam z jeszcze dwoma posłami.

Zjednoczona Prawica, czyli PiS i dwie partie – Ziobry Solidarna Polska i Porozumienie Gowina – ma 235 posłów. Kaczyński potrzebuje co najmniej 231 głosów – by odrzucić wniosek Senatu o odrzucenie ustawy lub poprawek Senatu, które sprawią, że wybory w maju nie będą możliwe.

Gowin publicznie przekonuje, że może liczyć na swoich posłów i w momencie próby „nie pękną”, jak powiedział w rozmowie z Konradem Piaseckim w TVN24.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1.6k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
12
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments