fbpx

Więzienie za mema z papieżem? Nowy projekt Ziobry wywołał burzę w sieci!


Subksrybuj nas na Google News

Każdy, kto ma podstawową wiedzę o Polsce, niejednokrotnie mógł się przekonać, że katolicy, obok polityków, są najbardziej uprzywilejowaną grupą społeczną. W czasie gdy cały kraj był zamknięty lockdownem, limity wiernych w kościołach obowiązywały tylko w teorii. Czasem wręcz ostentacyjnie łamano przepisy, np. w trakcie transmisji mszy transmitowanych w TVP. Jakby tego było mało, szykuje się kolejny projekt ustawy, mający na celu ugruntowanie katolicyzmu, jako nadzwyczajnej kasty. Stoi za nim nikt inny, tylko Solidarna Polska, znana z wyjątkowych więzi z Tadeuszem Rydzykiem.

Jest wiele przykładów potwierdzających, że księżom w Polsce wolno więcej. W chronienie pedofilów był zaangażowany nawet Jan Paweł 2, o szeregowych księżach nie wspominając. PiS napisał pod kler ustawę o obrocie ziemią, wyłączając duchownych z zakazu. Dodajmy do tego ogromne środki z budżetu do Kościoła i Radia Maryja czy umarzenie śledztwa w sprawie “samochodów od bezdomnego”. Doszło nawet do haniebnej sytuacji, kiedy połajano prokuratora generalnego tekstami usprawiedliwiającymi molestowanie dzieci, pamiętnym “a kto nie ma pokus?”. Gdy wierni w świątyniach regularnie nie respektowali limitów pandemicznych, policja tłukła pałami protestujące kobiety, pod pretekstem walki z koronawirusem. Można byłoby wymieniać i wymieniać. Okazuje się, że to nie koniec katolickich przywilejów. W planach jest też zmiana kodeksu karnego i zaostrzenie paragrafów związanych z uczuciami religijnymi. Teraz będzie za to grozić więzienie! W szyderczy sposób zareagowała na to posłanka Lewicy, Beata Maciejewska.

Projekt wywołał dużo emocji, pojawiły się głosy, że chodzi o uciszenie krytycznych głosów wobec Kościoła. – To są naciski, które maja uciszyć tych, próbujących pokazać prawdę o JP2. Papieżu, który udawał, że nie widzi pedofilii w kościele, który był głuchy na wiadomości o wspieraniu reżimów przez wysoko postawionych hierarchów – napisała jedna z internautek. Pojawiły się też opinie, że Ziobro chce się przypodobać toruńskiemu imperium. –Trzeba zrozumieć prawdziwe motywacje Ziobry. On ma głosy poparcia, dzięki Ojcu Dyrektorowi, a ten ma z kolei państwowe pieniądze od Ziobry. Tu nie chodzi o religię, Tu chodzi o utrzymanie i utrwalenie za wszelką cenę poparcia tworzonego za pośrednictwem Radia i Telewizji TRWAM – to kolejna teoria w tej sprawie. Nie brak jej logicznych przesłanek, bo projekt ogłoszono na uczelni “ojca dyrektora”. Inni podkreślali nieproporcjonalne sankcje w porównaniu do całkowitej bezkarności obozu władzy.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Religia w Polsce musi sczeznąć na amen
Religia w Polsce musi sczeznąć na amen
2 lat temu

Przede wszystkim jeśli mówimy o demokracji i prawie wobec którego ludzie mają być równi to nie papież, nie prezydent nie premier a już absolutnie nie pomniki, rzeźby, krzyże mają mieć pierwszeństwo. Najczęściej to zwykły słaby człowiek jest ofiarą w/w. Jak można np. karać człowieka za niszczenie pomników których skrzywdzić się nie da za niszczenie krzyży i wizerunków świętych ? To są tylko martwe rzeczy które niczego nie czują. natomiast wara od ludzi Ziobro bo ludzi krzywdzić nie można za jakieś śmieci które ktoś twierdzi że mają jakąś wartość. Otóż nie tu chodzi by pod pozorem świętego bałwana stosować tyranię i… Czytaj więcej »