fbpx

Wyborczej i Faktu w kiosku nie kupisz? Państwowy koncern naftowy przejmuje Ruch.


Subksrybuj nas na Google News

PKN Orlen przejmuje Ruch. Prezes Obajtek twierdzi, że wzmocni to sieć sprzedaży spółki. Czy będzie można zatankować w kiosku?

Podstawowym źródłem dochodów Orlenu jest wytwarzanie i dystrybucja paliw. Jak możemy doczytać się w komunikatach spółki przeprowadzono analizę która wskazuje że zakup sieci dystrybucji prasy zwiększy potencjał rozwoju firmy.

Analizy rynkowe przeprowadzone przez PKN Orlen wskazały na potencjał rozwoju formatu poza stacjami paliw z wykorzystaniem aktywów spółki Ruch – poinformował ORLEN

Prawomocne rozstrzygnięcie sądu otwiera nam drogę do zamknięcia transakcji przejęcia spółki Ruch. Zakładamy, że nastąpi to do końca tego roku – Twierdzi Prezes Spółki.

Data planu przejęcia zbiegła się z publikacją o ułaskawieniu pedofila przez prezydenta Dudę.

Ostatnie pięć lat nauczyło mnie nie wierzyć w żadne zbiegi okoliczności w Polsce. Z ust wielu działaczy PiS i jego przystawek, oraz słynne odgrażanie się Krystyny Pawłowicz “weźmiemy się za was” ciągle tkwi w głowie.

Przypomnijmy, że Orlen w pewnym momencie nie sprzedawał już wybranych niewygodnych dla władzy czasopism. Poseł PiS Andrzej Malak zgłosił w tej sprawie interpelację poselską w 2017 roku  sprawie zaprzestania prenumerowania przez stacje PKN Orlen dzienników: “Gazeta Wyborcza”, “Fakt” i “Super Express”, oraz tygodników: “Newsweek Polska” i “Polityka” 

Największy raban PiS robił po opublikowaniu w dzienniku Fakt dokumentów związanych z ułaskawieniem przestępcy pedofila, ułaskawionego prze Prezydenta Dudę Wielu działaczy PiS od tamtego momentu zaprzysięgło zemstę.

Gliński zapowiada przejęcie mediów

Wicepremier minister kultury Gliński otwarcie i szczerze zapowiedział nacjonalizacje mediów niezależnych w połowie października czyli jakieś dwa tygodnie temu. Świat stoi w obliczu być może najpotężniejszego kryzysu. Rządy wielu państw pomagają utrzymać się przedsiębiorcą. Być może trzeba będzie wspomóc banki, jeżeli ludzie przestaną spłacać kredyty. W naszym kraju tylko jedno w kółko. Utrzymać władzę za wszelka cenę i zamknąć usta komu się da.

Tylko te średniowieczne metody nie maja kompletnie żadnego zastosowania przy dzisiejszym świecie dystrybucji informacji przez internet. Sprzedaż prasy drukowanej spada na łeb na szyję. Elektroniczne wydania będą coraz bardziej popularne, bo są bezpieczne po względem epidemicznym i kilkukrotnie tańsze.

Terlecki- Media niepolskie “wykoślawiają” rzeczywistość

Marszałek Terlecki na facebooku przedstawił powody dla jakich uważa, że media powinny być kontrolowane przez państwo.

„Zakrzyczeć albo ośmieszyć patriotów. Zohydzić Polskę Polakom, a przy okazji za granicą powołać się na „polskie media” i pokazać jak Polacy pogardzają sami sobą. Wykoślawić polską historię, wmówić Polakom, że mają liczne powody do wstydu. Oczernić bohaterów, pochwalić zdrajców, z kreatur uczynić autorytety. „

Beata Kempa

Decyzja Orlenu nie podoba się inwestorom. Spółka szoruje po dnie.

Oto wykres spółki Orlen za ostatnie pięć lat w którym rządzi PiS. Wykres nie wymaga większego komentarza. Po przejęciu władzy przez Zjednoczoną Prawicę jeszcze przez ponad rok wszystko jakoś rosło, dziś ceny Orlenu są o wiele niższe niż przed przyjściem dobrej zmiany


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments