fbpx

Za działkę wartą miliony, kościół zapłaci kilka tysięcy. Radni zdecydowali o przyznaniu ulgi na zakup ziemi przez parafię na Gumieńcach


Subksrybuj nas na Google News

Podczas wczorajszej sesji radni zdecydowali o przyznaniu ulgi na zakup ziemi przez parafię na Gumieńcach. Zamiast 1,5 miliona złotych kościół zapłaci 3 500 zł.

Szczecińscy radni wyrazili zgodę na udzielenie bonifikaty od ceny sprzedaży nieruchomości gruntowej położonej w Szczecinie przy ul. Kingi 3, sprzedawanej w drodze bezprzetargowej na rzecz użytkownika wieczystego, którym jest parafia rzymsko-katolicka p.w. Przemienienia Pańskiego.

Jak donosi Oskar Masternak z Głosu Szczecińskiego 24 – Zgodnie z oświadczeniem Księdza Proboszcza Parafii, na nieruchomości prowadzona jest działalność sakralna, religijna, kulturalna, opiekuńcza, charytatywna. Budynek parafialny stanowi część mieszkalną proboszcza oraz część niemieszkalną tj. kancelarię parafialną i sale, w których odbywają się zajęcia i spotkania dzieci, młodzieży i dorosłych (m.in.przygotowania do komunii św. i bierzmowania, prowadzony chór parafialny i wolontariat). Przedmiotowy grunt oddany został w użytkowanie wieczyste na rzecz Parafii Rzymskokatolickiej p.w.Matki Bożej Różańcowej dnia 28.09.1992r. celem wzniesienia na niej kaplicy parafialnej. Parafia p.w.Przemienienia Pańskiego nabyła nieruchomość z rozpoczętą budową budynku kościoła w 1994 roku na podstawie umowy darowizny – czytamy w uzasadnieniu podjętej uchwały.

Szkopuł w tym, że za działkę wartą 1.548.000,00 zł kościół zapłaci 3550 złotych.

– W przypadku tej nieruchomości tak wysoka bonifikata jest w mojej ocenie bezpodstawna. Przekazywanie jakichkolwiek nieruchomości miasta za tak niską kwotę jest niedopuszczalne. Zastanówmy się na tym i nie głosujmy dziś tej uchwały – proponował radny Przemysław Słowik z Koalicji Obywatelskiej.

Radni nie posłuchali czytaj dalej na głos Szczeciński24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments