fbpx

Zabawna wpadka Kaczyńskiego. Film robi furorę w sieci!


1 comment, 1 Udostępnienie

Do tej pory wydawało się, że w obozie “dobrej zmiany” największe problemy językowe ma doktor Patryk Jaki. Jednak w ostatnim czasie wyrósł mu godny przeciwnik: Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zalicza olbrzymią serię wpadek, m.in. myląc miejsca i osoby. Kaczyński znowu został bohaterem sieci, a jego najnowsze faux pas wywołuje salwy śmiechu internautów.

Jaki jest Kaczyński?

W kwestii oceny, jaki jest aktualny stan intelektualny najbardziej wpływowego polskiego polityka, panują dwie sprzeczne opinie. Z jednej strony wiele osób wyraża troskę, wynikającą z tego, że Kaczyński czasami sprawia wrażenie, jakby żył odklejony, w swoim własnym filmie. Chwali rząd za pandemię, choć mieliśmy europejski rekord zgonów. Zapowiada też “całkowite zlikwidowanie problemu ubóstwa”, jeśli będzie rządził jeszcze dwie kadencje (wskaźniki gospodarcze tego nie wskazują). Natomiast sympatycy PiS podkreślają jego skuteczność i wielokrotne wygrywanie wszelkiego rodzaju wyborów. Kwestią mocno dyskusyjną są metody, jednak fakt jest faktem – Kaczyński nadal lideruje w sondażach i tego sukcesu mu nikt nie zabrał, póki co. Według Łukasza Mejzy “intelektualnie wciąga Tuska nosem!”.

Wracając do tematu tekstu – do tej pory największy talent do popełniania błędów i gaf językowych miał Patryk Jaki. Sławne stały się jego umiejętności słowotwórcze i wymyślanie pojęć w stylu: “hatakumba”, zamiast hekatomba, czy “dedrendolaga” w zastępstwie degrengolady. Jaki wprawił też w konsternację komentatorów, twierdząc, że w sprawie Ukrainy “potrzebne są słowa, a nie czyny”. W ostatnich tygodniach po piętach depcze mu Jarosław Kaczyński. Ostatnio przekręcił Inowrocław z Włocławkiem, a Brejzę z Mejzą. Teraz zabrakło mu umiejętności, żeby wypowiedzieć słowo: “akumulator”, na przemówieniu w Płocku. Kaczyńskiemu ewidentnie zaplątał się język, co możecie zobaczyć poniżej:


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
15
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polacy nie kaczki i swój język mają
Polacy nie kaczki i swój język mają
24 dni temu

Moja żona choć go uwielbia i nie da złego powiedzieć miała w biedronce hecę. Były jakiś akcesoria do akumulatorów przeczytała głośno tak samo jak Kaczyński wszyscy ludzie w śmiech czego byłem naocznym swiadkiem. Powtórzyła przy kasie kasjerka nie mogła powstrzymać śmiechu co i rusz spontaniczne ataki utrudniały jej pracę. Kaczyński to mistrz okaleczania języka polskiego. Jąka się, przekręca, pauzuje w pół zdania lub pół słowa. Co jeszcze śmieszniejsze to patriota, ekspert polskości, prawnik, profesor, polityk, lider PIS, niedawny wiceminister. Jeśli Polacy bedą mieli takich przywódców jak Jaki Kaczyński to nie wiem co będzie skoro moja żona dwa razy powtórzyła tą… Czytaj więcej »