fbpx

“Zapraszamy do reklamy” Razem z podpaskami itp “skorzystaj z “tarczy” antykryzysowej”. Rząd reklamuje pakiet “pomocy” w mediach. To nie żart.


Flickr ilustracja
Subksrybuj nas na Google News

Czyżby nie było chętnych na program pomocowy, że trzeba go reklamować, zamiast wydać te pieniądze na np darmowe maseczki, tak jak jest np w Berlinie, czy Pradze?

Ze zdziwieniem usłyszałem reklamę “Tarczy antykryzysowej” w radiu, która leciała tuż po reklamie tamponów dla kobiet. Mam wrażenie że nasz rząd robi wszystko żeby z tej pomocy skorzystało jak najmniej osób, a szumu wokół tego było jak najwięcej. Wybory są najważniejsze, PiS przegrał senat, jak przegra prezydenta, to prezes będzie bardzo niezadowolony.

Na razie na tarczy antykryzysowej zarabiają firmy doradztwa podatkowego. Przedsiębiorcy i pracownicy nie są w stanie przebrnąć przez setki stron instrukcji.

Tarcza antykryzysowa dla firm, takie treści ogłoszeń i maili w skrzynkach pocztowych ogląda się ostatnio najczęściej. Jak grzyby po kolejnych poprawkach do poprawek tzw. tarcz antykryzysowych wyświetlają się kolejne anonse.

Nie porównując samej wysokości pomocy w Niemczech i Polsce to jednak sposób otrzymania takiej pomocy u naszych zachodnich sąsiadów przypomina w tym kraju zamawianie pizzy. Wszystko można załatwić on-line i telefonicznie w parę godzin.

Różnica jest taka, że my chwalimy się ilością złożonych wniosków a Niemcy ilością wypłaconych pieniędzy.

Przedsiębiorcy protestują ? Przecież premier obiecał tyle setek milionów.

Organizatorzy dzisiejszej akcji w Katowicach akcji napisali na Facebooku, że protestują mi.in. “przeciwko bezradności i niekompetencji polityków; pozostawieniu faktycznie przedsiębiorców samym sobie; braku realnych i życiowych planów wyjścia gospodarki z zapaści; nakładania na przedsiębiorców nakazów, których nie są w stanie sprostać”.

W południe zmotoryzowani uczestnicy akcji spotkali się w pobliżu katowickiej Strefy Kultury, skąd w kolumnie samochodów przejechali głównymi arteriami centrum miasta. Jak poinformowała rzeczniczka katowickiej policji Agnieszka Żyłka, w akcji uczestniczyło ok. 350 osób. Jechali ok. 130 pojazdami.

“Co z tego, że się nie zarażę koronawirusem, skoro niebawem umrę z głodu”

Doszło zarówno do wykroczeń w ruchu drogowym, jak i naruszenia obowiązujących rygorów sanitarnych. Policjanci legitymowali tych uczestników protestu, co do których mieli podejrzenia dokonania takich wykroczeń – powiedziała rzeczniczka.

Ze wstępnych obserwacji policjantów wynika m.in., że naruszone zostały przepisy dotyczące prawidłowej jazdy w kolumnie. Niektórzy protestujący nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, doszło też do jednej niegroźnej kolizji. Donosi RMF24

Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Katowicach zaopiniował, że protest jest możliwy, a policja go nie zakazała. Pomimo to młodszy inspektor Artur Orman, pierwszy zastępca komendanta miejskiego policji w Katowicach, napisał do Marka Jarockiego, organizatora protestu, że uczestnicy będą karani. Jarocki zgłosił sprawę do prokuratury.

Protestują nie od dziś. 15 kwietnia protestowali warszawscy przedsiębiorcy.

Protest przedsiębiorców przeszedł spod Pałacu Kultury i Nauki w okolicę sejmu. Tarcza antykryzysowa to dla nich tylko projekt, a chcą rzeczywistych działań. Zapowiadają powołanie Partii Przedsiębiorców, a opozycję nazywają “klakierami rządu”.

– Tarcza antykryzysowa to tylko projekt, a nam potrzeba działań. Nie jest ważne, co rządzący sobie napiszą, ale jak to będzie realizowane. A rzeczywistość jest taka, że ZUS nie nadąża z rozpatrywaniem wniosków o odroczenia składek, a banki cofają przedsiębiorcom kredyty – mówi Paweł Tanajno, jeden z organizatorów protestu.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments