fbpx

Zatrważające liczby ofiar w USA. Ostra reakcja Bidena.


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Kolejne strzelaniny w Stanach. Po szokujących napaściach na tle rasistowskim w Atlancie, Amerykanie wciąż nie zaznali spokoju – uzbrojony mężczyzna otworzył ogień w supermarkecie – tym razem w Kolorado. Wydarzenia spotkały się z twardą odpowiedzią Joe Bidena.

#StopAsianhate

16 marca doszło do ataków w Atlancie, w wyniku których zginęło osiem osób – w tym sześć kobiet azjatyckiego pochodzenia. Wzrost przestępstw na tle rasistowskim stanowi tu pokłosie pandemii. Związek ataków z tym zjawiskiem jest zatem dość jasny i niepokojący. W Stanach zawrzało, możemy zaobserwować falę protestów przeciwko nienawiści wobec osób azjatyckiego pochodzenia i mizoginii. Nienawiść ta, okazała się równie groźnym wirusem, co znany nam wszystkim SARS-CoV-2. W dodatku rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie. Czy Joe Biden znajdzie odpowiednie lekarstwo?

10 ofiar śmiertelnych w Kolorado

W poniedziałek miała miejsce kolejna strzelanina – w odstępie niecałego tygodnia. Ponadto, według CNN jest to siódma strzelanina na przestrzeni tygodnia. Już nie w wyniku nienawiści na tle rasowym i mizoginistycznym, ale z wciąż niejasnych przyczyn. Do supermarketu King Soopers w Boulder, stanie Kolorado, wtargnął uzbrojony mężczyzna i otworzył ogień. Zginęło dziesięć osób. Mieszkańcy miasta są zszokowani – jak sami mówią – myśleli, że to bezpieczne miejsce, niemożliwe, żeby „to” przytrafiło się akurat w Boulder. Podejrzanego zatrzymano – wiadomo już, że działał sam. Motywy jego postępowania są wciąż wyjaśniane. Co na to głowa państwa? Jak można zapobiec kolejnym zbrodniom?

Joe Biden za zaostrzeniem przepisów dot. posiadania broni

Według doniesień CNN i The Hill, Joe Biden komentując wydarzenia opowiada się wyraźnie za zaostrzeniem przepisów dot. posiadania broni. Prezydent przypomina, że jako senator doprowadził już wcześniej do zakazu broni szturmowej i nie zamierza czekać ani chwili, z podjęciem odpowiednich kroków.  Postawy wobec problemu posiadania broni wciąż są podzielone, jednak przy obecnych wydarzeniach Amerykanie liczą na zmianę, również ze strony republikańskiej. W sytuacji tak dużego niebezpieczeństwa, należy podjąć wszystkie możliwe kroki. Cytując słowa Bidena w NBC News:

Jako prezydent, wykorzystam wszystkie swoje możliwości, żeby ludzie pozostali bezpieczni.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ