fbpx

2-go sierpnia w celi Kosteckiego pojawiło się dwóch przedstawicieli ministerstwa sprawiedliwości.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] N [/boombox_dropcap]

owe pytania w sprawie śmierci D.Kosteckiego: co w jego celi 2 sierpnia robiło dwóch przedstawicieli resortu sprawiedliwości i dlaczego prokurator z biegłym pojawił się tam dopiero po kilku godzinach od śmierci boksera

Prokuratura pokazała dziś nagrania z przed celi Dawida Kosteckiego w feralną noc. Z nagrań wynika że nikt do celi nie wchodził, ani z niej nie wychodził. Strażnik krytycznej nocy siedmiokrotnie kontrolował celę przez wizjer, , aż do godz. 4.28 .

Pełnomocnik Kosteckiego, świadka w seks aferze podkarpackiej prosi o pomoc opinię publiczną – “Aby dotrzeć do prawdy w sprawie”

Pełnomocnicy rodzinny ofiary nie wierzą że, to było samobójstwo. Uważają że, ślady które odkryto na zwłokach świadczą o bójcie do jakiej musiało dość. Prokuratura nie przywiązuje stosownej wagi do tych śladów i co może dziwić nie chce przeprowadzić powtórnej sekcji zwłok.

Z punktu widzenia prokuratury sprawa zdaje się czysta. Do celi nikt nie wchodził więc było to samobójstwo. Jednak z punktu widzenia pełnomocników mogło być kilka scenariuszy wydarzeń. Jeden z nich zakłada pobicie wywarcie presji do popełnienia samobójstwa.

“Proszę przekazać Mariuszowi Kamińskiemu pozdrowienia” – tajemniczy znajomy Kosteckiego kontaktuje się z Wyborczą.

Niestety prokuratura zachowuje się jakby próbowała coś ukryć. Zazwyczaj w takich przypadkach jest bardzo dociekliwa i sprawdza a nawet czepia się najdrobniejszych szczegółów. Tutaj jest zupełnie odwrotnie, to rodzina zleca opinie, sprawdza dowody, próbuje ustalić dlaczego są takie rozbieżności w dwóch protokołach oględzin zwłok.

Przesłuchania biegłych sądowych, których raporty drastycznie się różnią.

W czasie ostatnich przesłuchań dwóch lekarek sądowych, pełnomocnicy zgłosili protest. Uważają oni że doszło do naruszenia procedur. Jeden z prokuratorów Piotr Pereta, którego oni chcieli przesłuchać, przesłuchiwał jedną z tych biegłych lekarek.

Służby specjalne bez cenzury. Materiały Kuchcińskiego z 14-latką istnieją. Próba uciszenia byłego agenta.

Nie było rażącego naruszenia procedur

Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Zdementował informacje pełnomocników boksera „dotyczące rzekomego naruszenia procedur związanych z udziałem prokuratora w przesłuchaniu biegłej”. Jak zaznaczył Saduś, nie uwzględniono wniosków pełnomocników o wyłączenie prokuratora z przesłuchania biegłej, bo brak było ku temu „przesłanek”. Przesłuchania były kontynuowane zgodnie z planem

Dzisiejsze zeznanie biegłego Sadowskiego jest porażające. Brak przeprowadzenia natychmiastowego śledztwa w kierunku zbrodni zabójstwa będzie, po dzisiejszym i wczorajszym zeznaniu biegłych, oczywistym mataczeniem w sprawie – skomentował Roman Giertych

Mec. Dubois “Prokurator przedstawił wersję że, mogło to być ukąszenie komara.” – zakończyło się przesłuchanie Zespołu ds. Zagrożenia Bezpieczeństwa Państwa.

Wiemy ze sprawdzonego źródła że, prokuratorzy zakładają samobójstwo, ale dopuszczają jeszcze scenariusz o którym, mówił jeden z pełnomocników, czyli przymuszenie do samobójstwa. Biorąc pod uwagę ilość wrogów jacy otaczali go nawet w tym samym wiezieniu, można przypuszczać że był zastraszany w sposób np że coś się stanie jego najbliższej rodzinie.

Pierwsze wyniki badań toksykologicznych

We krwi i w moczu Dawida Kosteckiego nie stwierdzono obecności narkotyków i alkoholu. Marcin Saduś poinformował PAP o takich wynikach badań toksykologicznych.

Prokurator prowadząca czynność poinformowała pełnomocników D. Kosteckiego, że dzisiejsza opinia toksykologiczna (korzystna dla pokrzywdzonej rodziny) została przekazana do mediów przez szefostwo prokuratury zanim trafiła do akt i zanim zapoznała się z nią prowadząca postępowanie – skomentował Roman Giertych

Kilka godzin przed śmiercią Kosteckiego miało go odwiedzić W CELI dwóch przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.

Jednak jeden z internautów pisze że na kilka godzin przed śmiercią Kosteckiego mogło odwiedzić dwóch tajemniczy przedstawicieli ministra sprawiedliwości.

To może być największa afera “IV RP”. Giertych domaga się powtórnej sekcji zwłok. To już trzecia osoba nie żyje która była związana z tą sprawą.

Zadziwiające że takie odwiedziny nastąpiły w celi skazanego a nie w pomieszczeniu do takich rzeczy przeznaczonych.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments