fbpx

Andrzej Duda nie zaprosił Donalda Tuska na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.


8.1k
Subksrybuj nas na Google News
D

onald Tusk nie zaproszony na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Taką decyzję podjął Andrzej Duda – poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Błażej Spychalski tłumacząc decyzję Andrzeja dudy powiedział że Donald Tusk nie jest głową żadnego Państwa. Obchody organizuje Kancelaria prezydenta.

– Klucz zaproszeń był prosty, zapraszani byli przywódcy państw Unii Europejskiej, NATO i Partnerstwa Wschodniego – stwierdził Błażej Spychalski. 

Ale jak się dowiedzieliśmy z potwierdzonego źródła zaproszenie otrzymał sekretarz generalny NATO. To nie jest przywódca żadnego państwa tylko organizacji.

Małgorzata Tusk świetnie odnajduje się na salonach. Żony przywódców szybciej by się dogadały niż ich mężowie.

PiS nie był nigdy mistrzem dyplomacji, ale premier Morawiecki twierdzi że jedzie do Europy “Uczyć ich wszystkich”. Polska dyplomacja prowokuje, ale w dalszym ciągu nic z tego nie mając. Naszych przedstawicieli nie wybiera się już na żadne eksponowane stanowiska.

Nie wiemy ile krajów do tej pory potwierdziło zaproszenia. Natomiast dowiedzieliśmy się że przywódcy wielu krajów nie przybędą osobiście i wyznaczyli już swoich reprezentantów. O braku zaproszenia dla Putina wiedziano od dawna, ale brak zaproszenia dla Tuska nie zostanie w Europie bez echa.

Księża dziękują kibolom, a Tusk ostro – “Tragedią jest władza, która jest ich patronem”

Przypomnijmy że prezydent Francji Macron do tej pory nie potwierdził zaproszenia. Co więcej udowodnił ostatnio że nie potrzebuje rozmów z Polskim rządem o sprawach Ukrainy. 19 sierpnia Władimir Putin został przyjęty w rezydencji francuskich przywódców w Forcie Brégançon u wybrzeży Prowansji, spektakularnej twierdzy położonej na wysepce na Morzu Śródziemnym i połączonej tylko wąską groblą z kontynentem.

Władimir Putin jest jaki jest, ale to sa obchody II wojny światowej w której zginęło miliny ludzi. Jeżeli nie zapraszamy Putina to dlaczego zapraszamy delegację z Niemiec ? Trudno szukać logiki w strategi polskiej dyplomacji.

Kto tu kłamie Tusk czy Morawiecki ?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

8.1k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
4
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments