fbpx

Amerykanie kupili rekordową ilość broni. W 14 dni pracę straciło 10 mln osób. Sytuacja się pogarsza.


Subksrybuj nas na Google News

Amerykanie masowo kupują broń. Korespondent TVN z USA Marcin Wrona przekazał właśnie mrożące krew w żyłach informacje ze Stanów Zjednoczonych.

Nie trudno się domyślić, że gigantyczny wzrost sprzedaży broni w Stanach zjednoczonych związany jest z obawami Amerykanów przed chorymi, oraz szabrownikami, którzy z głodu mogą być zmuszeni do kradzieży jedzenia.

Marcin Wrona w krótkim komentarzu z USA powiedział w TVN24 –

Przenosimy się w Faktach po południu do Waszyngtonu tam jest Marcin Wrona korespondent Faktów TVN Witaj Marcinie osaczać proszę ten liczby w kontekście bo w ostatnim czasie to już kolejny rekord

Wiadomo było że będzie źle ale takiego tąpnięcia nikt się nie spodziewał 6 650 000 osób w zeszłym tygodniu straciło pracę. Dwa tygodnie temu 3 300 000 osób czyli łącznie w ciągu 14 dni 10 milionów Amerykanów znalazło się na bezrobociu.

Porównajmy to do poprzedniego rekordu pochodzącego z roku 1982 wtedy w ciągu jednego tygodnia pracę straciło 695 000 osób, teraz w ciągu 7 dni 10 razy więcej. Prognozy są fatalne przewiduje się że w kwietniu na bezrobociu łącznie może znaleźć się około 40 milionów  Amerykanów. I wiele wskazuje na to że ten pakiet który ma ratować i amerykańską gospodarkę ale również budżet domowy Amerykanów wart 2 biliony 200 miliardów dolarów, to tak naprawdę kropla w morzu potrzeb

W związku z tym wraca pomysł Donalda Trumpa aby rozpocząć wielką reorganizację amerykańskiej Infrastruktury w ten sposób znajdować miejsca pracy bo my wiadomo że te dane które teraz się pojawiają to jeszcze nie jest koniec.

Do tego dochodzą inne rekordy które w marcu padły w Stanach Zjednoczonych, tylko w marcu w całej Ameryce sprzedano blisko 2 mln sztuk broni palnej.

Te dane można porównać tylko do jednego wydarzenia w historii wtedy gdy Barack Obama wygrał drugą kadencję w Białym Domu również sprzedano w ciągu jednego miesiąca 2 mln sztuk broni. To pokazuje gdzie znajdują się teraz amerykańskie nastroje i amerykańskie obawy. Do tego wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence mówi że Stany Zjednoczone Ameryka  zmierza do samą drogą co Włochy i to właśnie na podstawie tego co dzieje się we Włoszech zbudowane są prognozy dla Ameryki.

No zakończę tym że tylko wczoraj w Stanach Zjednoczonych zmarło ponad 1000 osób.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments