fbpx

Kolejny brak kompetencji rządu, wysprzedali 63 tys. masek z Agencji Rezerw Materiałowych w lutym pomimo ostrzeżeń własnych służb o naciągającej pandemii.


Subksrybuj nas na Google News

Maski ochronne stały się towarem deficytowym na świecie z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pomimo to Polski rząd ostrzegany przez własne służby, alarmowany przez wszystkie media postanowił sprzedać prawie 63 tys. masek

Ostrzeżenia płynęły z całego świata. Polska miała być wzorem i jeszcze zarabiać na koronawirusie.

– Historia pokazuje, że prawdopodobnie następny wybuch epidemii będzie czymś, czego nie widzieliśmy nigdy dotąd – powiedział 23 stycznia br. w rozmowie z “The Telegraph” John-Arne Rottingen, dyrektor wykonawczy Norweskiej Rady ds. Badań Naukowych i doradca naukowy komitetu WHO. – Musimy upewnić się, że przygotowujemy się i planujemy elastyczne działania pod względem szczepionek i testów diagnostycznych. Chcemy stworzyć systemy, które pozwolą nam szybko przygotować środki zaradcze – podkreślał ekspert.

Polskie służby ostrzegały własny rząd już w styczniu. Premier Morawiecki: Jesteśmy gotowi na koronawirusa

24 lutego premier Morawiecki powiedział “Jesteśmy gotowi na koronawirusa”

Rozmawialiśmy ze wszystkimi wojewodami i wojewódzkimi inspektoratami sanitarnymi o tym, co trzeba robić w celu ograniczania ryzyka. Mamy gotowe dwa laboratoria i uruchamiamy kolejne laboratoria inspekcji sanitarnej – mówił o przygotowaniach na wypadek pojawienia się w Polsce koronawirusa premier Mateusz Morawiecki.

Jak sugeruje „GW”, rząd wolał słuchać… Donalda Trumpa. Bo Amerykanie długo uważali, że koronawirus jest wykorzystywany przez wrogów zachodu do siania paniki w krajach NATO. O tym, że to nieprawda – i że wirus jest realnym zagrożeniem, nasze służby miały mówić ponoć jako jedne z pierwszych.

Brzmi jak ponury żart, ale to tylko kolejna niekompetencja. Jesteśmy gotowi i sprzedajemy artykuły pierwszej potrzeby ?

Prawie 63 tysiące masek z rezerw strategicznych zostało sprzedane pomimo tego, że nasz służby ostrzegały o nadciągającej pandemii.

Ktoś na tym nieźle zarobił maski warte wtedy 300 do 400 zł za sztukę sprzedano za 10 zł od sztuki

Tymczasem, jak ustaliła „Wyborcza”, w połowie lutego, a więc gdy już wiadomo było o nadciągającej pandemii (pisaliśmy, że Agencja Wywiadu informowała o zagrożeniu już w połowie stycznia), odpowiedzialna za zaopatrzenie na czas kryzysu Agencja Rezerw Materiałowych sprzedała prawie 63 tys. specjalistycznych całotwarzowych masek neoprenowych (Panoramasque, typ 1710395, produkcji francuskiej).

– Poszły wszystkie, co do jednej – przyznał w rozmowie z nami Józef Zaręba ze składnicy ARM w Szepietowie, która pozbyła się prawie 13 tys. masek neoprenowych. W Wąwale (13 tys. sztuk) masek też już nie ma. W Kamienicy Królewskiej (11 tys.) powiedzieli, że „wszystkie wykupili prywaciarze”.

Maski sprzedawane były przez ARM po 10 zł za sztukę. W tym samym czasie w internecie kosztowały już 300-400 zł! Wszystkie poszły na pniu. Donosi Wyborcza.pl

Pandemia jak armagedon, ale u nas najważniejsze kto będzie prezydentem.

Eksperci z rozmaitych dziedzin snują przewidywania o nadchodzącej katastrofie, złowrogo majaczącej na horyzoncie. Ekonomiści zapowiadają gospodarcze zapaści, psycholodzy plagi depresji i samobójstw, Tymczasem naszych przedstawicieli w parlamencie zajmuje temat wyborów na prezydenta. Nie kompetencja goni niekompetencję, pandemie lubią takie sytuacje.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
podła kreatura
podła kreatura
4 lat temu

To są maski przeciwko skażeniu chemicznemu, nikt normalny by tego nie założył przeciw wirusowi, nie piszcie bzdur.
https://www.icd.pl/maska-panoramasque-1710395.html

Tomasz
Tomasz
4 lat temu

Do pierdla klijentow za straty dla Polski i smierc niewinnych ludzi..Wyburzyc kaczynskiego pomniki.Wywalic z Wawelu. Pozmieniac wszystkie nazwy ulic szkol budynkow i zakladow ktore nazawano Kaczynski do ich orginalnych nazw.Znacjonalizowac majatki prywatne jak i ich firmy i przedsiebiorstwa. w szczegolnosci/Srebrna/.

Senior
Senior
Odpowiedź do  Tomasz
4 lat temu

Panie Tomku nie wiem ile ma Pan lat ale pisze Pan jak jakiś wywrotowiec. Pewnie jak by teraz wprowadzić nie stan klęski żywiołowej a najlepiej stan wojenny to by Pan narobił w spodnie ze strachu

Bogus45
Bogus45
4 lat temu

Artykuł na zamówienie wrogów Polski i wrogów naszej demokracji. Stek kłamstw, pomówień i bzdur. Tu nie ma źródeł informacji, skanów dokumentów, tu są tylko dywagacje. Na tej zasadzie można powiedzieć wszystko i wciskać ludziom każde kłamstwo.

Mmx
Mmx
Odpowiedź do  Bogus45
4 lat temu

Ale to ARM sama się sabotuje na swojej stronie internetowej informacją o tej transakcji czy jak?
Czy może wrogowie Polski zhackowali stronę żeby zaszkodzić rządowi? Jeśli tak się stało to kuleją służby specjalne- chyba że w nich też wrogowie mają macki? Jeśli służby są opanowane przez wrogów ojczyzny to z kolei znaczy że mamy agentów lub idiotów na szczytach władzy…

w-z
w-z
Odpowiedź do  Mmx
4 lat temu
dudek
dudek
Odpowiedź do  Bogus45
4 lat temu

Boguś. więc przydaliście się do czegoś. Bo kłamstwo i manipulacja to wasza specjalność. Tym razem się jednak człowieku, jeśli można cię tak nazwać,mylisz się.Tto są fakty. Sprawdź.

w-z
w-z
Odpowiedź do  Bogus45
4 lat temu

wystarczy wejść na stronę ARM : https://arm.gov.pl/index.php?doc=1378

lukasz6220
lukasz6220
4 lat temu

Już w tytule błąd? Trzeba się najpierw polskiego nauczyć, żeby pisać artykuły – zwłaszcza w tytule…

Jerzy
Jerzy
Odpowiedź do  lukasz6220
4 lat temu

Oj Łukaszu 6220, Chciałeś błysnąć erudycją, a wyszla Ci kupa. Wprawdzie częsciej stosowany jest bezokolicznik wyprzedać, ale jego pochodzenie od staropolskiego – przedać jest odpowiedzialne za tą formę. Czasownik wysprzedał jest równoprawny z czasownikiem wyprzedal i po co doszukujesz się dziury, tam gdzie jej nie ma. Zastanów się bardziej nad treścią a nie nad formą artykulu.

Jarek
Jarek
4 lat temu

jebać PiS…