fbpx

Balcerowicz skasował Morawieckiego “kłamie jak Morawiecki. Skąd pieniądze, jeśli PIS wydaje 50 mld rocznie (od 2020 r.) na 500 plus?”


Flickr/Flickr
Subksrybuj nas na Google News

Prof. Leszek Balcerowicz skomentował Premiera Morawieckiego słowami “kłamie jak Morawiecki” Premier w Katowicach niespodziewanie zapowiedział budowę nowych dróg w ramach kolejnych obietnic wyborczych. Wielu ekspertów zauważa że, te same pieniądze które, teoretycznie pojawią się w przyszłym roku, PiS ma tendencję wydawania kilka razy na zupełnie różne cele. Budżet nie jest z gumy i na wszystko nie starczy.

Premier Morawiecki powiedział w Katowicach.

“Doprowadzamy do budowy kolejnych, bardzo potrzebnych dróg z punktu widzenia rozwoju gospodarczego, rozwoju biznesu, ale przede wszystkim komfortu życia, bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców”

Jego słowa skomentował Leszek Balcerowicz twierdząc że obietnica wypłaty 500 zł na pierwsze dziecko uniemożliwi inwestycje drogowe.

Prof Leszek Balczerowicz nie należy do fanów i sympatyków premiera Morawieckiego, co wielokrotnie podkreślał. “Morawiecki kłamie w każdej wypowiedzi”, “Morawiecki – mistrz ekonomicznych bredni”

Pis jedzie tylko na 500 plus, reszta to porażka.

Premier Morawiecki obiecuje inwestycje w drogi, ale PiS oprócz tego że, rozdał nie swoje pieniądze, to nie ma się tak naprawdę czym chwalić. Nawet raport NiK w sprawie uszczelnienia podatku Vat wskazuje że rozwiązania które do tego się przyczyniły pochodzą z rządu poprzedniego. Hucznie zapowiadany program mieszkaniowy “Mieszkanie plus”, to też klęska.

LOKATORZY MIESZKAŃ PLUS: CZUJEMY SIĘ OSZUKANI – Justyna Dragan, Podlasiak Info

W nawiązaniu do słów premiera nie sposób przypomnieć statystyk. To już cztery lata rządów jakieś efektu powinno być widać. Tymczasem w sektorze budowy autostrad hula wiatr, a z grogami ekspresowymi coraz gorzej.

Budowa dróg i autostrad – najgorsze dane w wolnej Polsce

Parę kilometrów zostało oddane w 2015 i 2016 roku, to wiadomo że, z rozpędu bo drogi nie buduje się z dnia na dzień. natomiast 2017,2018, 2019 do czerwca – nie oddano żadnego kilometra. To skąd nagle taka obietnica wyborcza?

Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę Google hasło „kłamstwa Morawieckiego” otrzymamy 2250 wyników. Nie liczą przy tym pochodnych zwrotów jak “fantazje morawieckiego” “licznik kłamstw premiera” “kłamstwa mateusza” itp


POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments