fbpx

Przypominamy – “Jak z honorem pan Ćwiąkalski zechce spojrzeć w oczy rodzinie pana Olewnika?” Gdzie zginął honor Ziobry?


1k Udostępnienie
Screen Shot TVN24
Subksrybuj nas na Google News

W TVN24 mecenas Dubois dowiódł na antenie “w tej sprawnie minister Ziobro uważa że, on powinien ustąpić bo, sytuacja jest porównywalna tylko tam nie było polityki”. To już kolejne samobójstwo w wiezieniu za czasów rządów PIS. Co bardziej dziwne trzecie w tej samej sprawie, w której mogą być zamieszani osoby z pierwszych stron gazet.

Wczoraj wieczorem w TVN24 gościł mecenas Jacek Dubois, który jest pełnomocnikiem rodziny Dawida Kosteckiego. Mecenas odpowiadał na pytania związane z rozbieżnościami w dwóch dokumentach prokuratury dotyczących opisu zwłok Dawida Kosteckiego.

Zacznijmy od tego że w tej sprawie ministerstwo staje się sędzią we własnej sprawie. Proszę wziąć pod uwagę dwie rzeczy.  

Pierwsza rzecz w momencie uwięzienia człowieka, państwo bierze za niego całkowitą odpowiedzialność. Jeżeli za coś mi się stanie odpowiada materialnie państwo i urzędnicy odpadają ewentualnie dyscyplinarnie karnie. Normalny człowiek który, był pod opieką państwa. Nadzór sprawuje Ministerstwo Sprawiedliwości i być może to oni mogą być za to odpowiedzialni i materialnie i indywidualnie

Druga kwestia to jest odpowiedzialność polityczna. Proszę  przypomnieć sobie 2009 rok kiedy popełnił samobójstwo człowiek który, jest związany ze sprawą morderstwa Olejniczaka. Prokurator Zbigniew Ziobro mówił wtedy domagam się dymisji ministra sprawiedliwości bo on za to odpowiada. Minister Ćwiąkalski podaje się do dymisji zostaje ona przyjęta.

Czyli w tej sprawnie minister Ziobro uważa że, on powinien ustąpić bo sytuacja jest porównywalna tylko tam nie było polityki, a tutaj chodzimy politykę. Zdaniem ministra Ziobry on w tej sytuacji powinien podać się do dymisji. W związku z tym, na ile wiarygodny jest w tej sprawie komunikat organu który, walczy o własne życie.

Według prokuratury na podstawie drugiego raportu z sekcji zwłok to nie nakłucia tylko stare strupy.

Właśnie o tym rozmawiamy że, w oględzinach nie ma w ogóle mowy o strupach, jest o otarciach opisanych tak jak nakłucie. Mamy do czynienia ze zrobioną później sekcją kiedy, mamy zupełnie inny opis. Czyli mamy dwa dokumenty zupełnie inne. Teraz rodzina widzi że, to samo zjawisko zostało opisane inaczej. że to samo zjawisko opisane zupełnie inaczej.

W takim razie zróbmy powtórną sekcje żeby to wyjaśnić. Prokuratura się przed tym broni. Gdyby się nie bali tego, to już byśmy znali odpowiedź. Został złożony taki wniosek w piątek i można by już było mieć odpowiedź.  

To może być największa afera “IV RP”. Giertych domaga się powtórnej sekcji zwłok. To już trzecia osoba nie żyje która była związana z tą sprawą.

Myśmy złożyli wniosek o prokuratura powiedziała nie robimy. Czyli mamy dwie zupełnie inne oceny śladu i oni mówią wszystko jest załatwione. Nie podjęto żadnych działań w tej sprawie.

Prokuratura twierdzi że, wykluczony jest udział osób trzecich- „ależ co oni opowiadają”

Złożyliśmy dzisiaj sześć nowych wniosków do prokuratury, przygotowujemy następne, konsultujemy się z najwybitniejszymi specjalistami w zakresie kryminalistyki, w zakresie medycyny i na pewno że tak powiem będziemy przygotowani. Liczyliśmy na to że, będziemy współpracować z organami ścigania, ale wszystko wskazuje na to że będziemy musieli dochodzić praw wbrew organom ścigania.

Imprezka i lans PiS za 1,3 mln z ministerstwa Ziobry. Ośmiorniczki z najwyższej półki.

Dziwne jest że, w sprawie w której państwo odpowiada za człowieka, zatem państwo powinno dokonać wszelkich starań aby tą sprawę transparentnie wyjaśnić. Nagle dzieje się sytuacja że wobec oczywistych niespójności dowodów i nowych wątków, prokuratura wydaje komunikat który nie odpowiada zgromadzonym dokumentom

24 mln na kamizelki z logo M. Sprawiedliwości. Raport NIK Która Prokuratura zajmie się Prokuratorem Generalnym?


POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1k Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
8
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
2
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments