fbpx

Prokurator chciał prac społecznych. Sąd skazał byłego radnego PiS. Dwa lata wiezienia za 11 lat znęcania się nad swoja rodziną.


Subksrybuj nas na Google News

Prokurator żądał dla byłego radnego PiS, “30 dni prac społecznych miesięcznie przez dwa lata” za znęcanie się, bicie, zmuszanie do seksu żony. Wstrząsające zapisy nagrań “przepraszam że, źle dla ciebie tańczyłam, Rzygam tobą. Pier… cię (…) Jeb…ta jesteś. Spier…j, kur… Zaj… cię! ” wywołały oburzenie opinii publicznej w kontekście sugerowanej kary przez prokuratora.

Na poprzedniej rozprawie 31 lipca podczas mów końcowych prokurator zawnioskował o karę dla oskarżonego w wysokości dwóch lat ograniczenia wolności w formie 30 godzin prac społecznych miesięcznie. Pełnomocnik poszkodowanej byłej żony radnego, Karoliny, wniósł o karę 6 lat więzienia. Podkreślał, że znęcanie miało wielowymiarowy charakter: fizyczny, psychologiczny, seksualny oraz ekonomiczny.

“Przepraszam że, źle dla ciebie tańczyłam”. Były radny PiS, za 11 lat bicia i znęcania ma dostać 30 godz. prac społecznych miesięcznie.

Sąd nie uwzględnił wniosku Prokuratury Krajowej o dopuszczenie do głosu oraz o wznowienie przewodu sądowego w tej sprawie. Prokuratura krajowa była zaskoczona wnioskowaną przez swojego prokuratora, karą 2 lat ograniczenia wolności w formie 30 godzin prac społecznych jest rażąco niewspółmierna do czynu popełnionego przez Rafała P.” Zastępca Prokuratora Generalnego Krzysztof Sierak polecił złożenie do sądu wniosku o wznowienie przewodu sądowego w tej sprawie, który to własnie wniosek sąd odrzucił.

Uzasadnienie sądu.

– Na pierwszy plan wybija się tu znęcanie psychiczne we wszystkich właściwie wymiarach. Jest to też przemoc emocjonalna, przemoc ekonomiczna i, w ocenie sądu, to też powinno znaleźć wydźwięk w opisie czynu – ocenił sędzia. 

Ofiara nie kryje zadowolenia

Karolina Piasecka była żona oskarżonego po wyjściu z sali sądowej stwierdziła, że jest zadowolona z wyroku i nie będzie się odwoływać.

Oskarżony nie pojawił się na sali podczas ogłaszania wyroku, ponieważ odpowiadał z wolnej stopy. Po ogłoszeniu wyroku rozległy się gromkie brawa od osób które, zebrały się wspierając panią Karolinę.

PIJANI POLACY BRUTALNIE POBILI NIEMKI W MONACHIUM “Żeby pić trzeba umić”


POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments