fbpx

Beata Kempa ma problemy! “Zażalenie prokuratury – zasadne”


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Beata Kempa (PiS) ma problemy. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie zbiórki tornistrów dla dzieci z Aleppo pod patronatem Kempy. Wydawało się, że może spać spokojnie, jednak sąd uznał, że zażalenie na decyzję prokuratury jest zasadne.

“Wygraliśmy bitwę w sprawie Beaty Kempy!” – napisał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na swoim profilu na Facebooku. Chodzi o sprawę zbiórki tornistrów dla dzieci z Aleppo. Nadzorowała ją w Sycowie właśnie Beata Kempa. Wówczas pełniła funkcję minister ds. pomocy humanitarnej. W efekcie zebrano kilkadziesiąt wyposażonych w przypory szkolne tornistrów. Jak się potem okazało, dary do Aleppo nie dotarły tam gdzie wskazywano.

Problemy Kempy – ośrodek nie odpuścił.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zawiadomił w tej sprawie prokuraturę. W uzasadnieniu wskazano, że dary trafiły do pomieszczeń nad salą gimnastyczną, a „gdy to wyszło na jaw, zostały przez Kempę zawiezione do jednej z parafii rzymskokatolickich”.

Wszystko wskazuje na to, że część darów została tam zwyczajnie rozkradziona, zamiast do dzieci w Syrii zabrały je osoby związane z parafią. Dopiero gdy sprawę ujawnili dziennikarze lokalnej gazety i wybuchła afera. Kempa i księża na gwałt zaczęli organizować transport do Syrii, robili to nie z potrzeby serca, lecz by uniknąć odpowiedzialność karnej i skandalu – napisało OMZRiK.

Prokuratura nie wszczęła śledztwa, uznając, że nie ma danych dostatecznie uzasadniających popełnienie przestępstwa. OMZRiK nie odpuścił i złożył do sądu zażalenie na postanowienie prokuratury. Sąd Rejonowy w Oleśnicy uznał zażalenie za zasadne.

Czytaj także: 7 milionów od PZU dla Rydzyka i Pietrzaka!

źródło: crowdmedia.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
6
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
8
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments