fbpx

Biedroń – ja zawsze jestem szczery. Szczerość w polityce chyba się nie opłaca.


Subksrybuj nas na Google News

Nie wiedzę żadnego powodu, żebym dzisiaj miał oddawać mandat europosła, muszę dopilnować, żeby nasza trzyosobowa delegacja w PE zasiadała w odpowiednich komisjach, mogła realizować nasz program – mówił w TVN24 lider Wiosny Robert Biedroń

W momencie, kiedy zostanę wybrany na posła czy senatora, zależy od tego gdzie będę startował, to mandat europosła automatycznie wygaśnie – tłumaczył w “Kropce nad i” lider Wiosny Robert Biedroń. Odnosząc się do swoich wcześniejszych wypowiedzi na ten temat, stwierdził, że “jest to dla niego nauczka”.

W majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego Wiosna uzyskała 6,06 procent głosów, co przełożyło się na trzy mandaty eurodeputowanych. Jeden z nich zdobył lider tej partii Robert Biedroń.

“Dzisiaj sytuacja jest inna” W “Kropce nad i” został zapytany, czy obejmie swój mandat. – Nie widzę żadnego powodu, żebym dzisiaj miał oddawać mandat. 100 tysięcy osób w Warszawie na mnie zagłosowało, licząc na to, że zostanę eurodeputowanym i w momencie, kiedy zostanę wybrany na posła czy senatora (w jesiennych wyborach parlamentarnych – red.), zależy od tego gdzie będę startował, to ten mandat automatycznie wygaśnie – wyjaśniał.

Biedroń: przyjąłem zgodnie z obietnicą mandat europosła. – Dzisiaj muszę dostosować się do nowej sytuacji, nie mogę zostawić Wiosny w takiej sytuacji – stwierdził. Biedroń odniósł się także do swoich wcześniejszych wypowiedzi dotyczących objęcia przez niego mandatu w europarlamencie.

Pod koniec stycznia w “Rozmowie Piaseckiego” w TVN24 przekonywał, że jeśli zostanie wybrany, to “prawdopodobnie” nie przyjmie nawet mandatu i wystartuje w wyborach parlamentarnych w Polsce jesienią. Potem tłumaczył: – Wystartuję do europarlamentu i nie przyjmę mandatu albo zrezygnuję z mandatu. Dlatego, żeby mieć pewność, że pewne wartości są reprezentowane w Parlamencie Europejskim – mówił wówczas.

W poniedziałek przyznał, że “dzisiaj sytuacja jest inna”. – Być może mogłem tego nie mówić, to jest dla mnie nauczka, ale ja zawsze jestem szczery – odniósł się do swojej wypowiedzi ze stycznia. – Byłem atakowany wtedy za to, że mówiłem, że tak się stanie. Dzisiaj zmieniłem plan i znów jestem atakowany. Szczerość w polityce chyba się nie opłaca – dodał. Źródło ( http://www.tvn24.pl)


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments