fbpx

Giertych składa wniosek o podjęcie śledztwa. Internauci trzymają kciuki za zwycięstwo.


Subksrybuj nas na Google News

Roma Giertych po dokładniejszym przeanalizowaniu listu Marka Falenty, podejmuje decyzję o złożeniu wniosku o wszczęcie śledztwa. Kilka godzin wcześniej poseł Brejza odkrył powiązania biznesowe środowiska PiS z firmami kontrolowanymi przez Marka Falentę. Zażądał utworzenia komisji śledczej.

Czytaj W sprawie Falenty potrzeba komisji śledczej. I odsunięcia Morawieckiego – Brejza

Zdaniem Romana Gierycha mogło dojść do przestępstwa. Mogła istnieć zorganizowana grupa przestępcza, której celem było obalenie rządu przy wykorzystaniu nielegalnych podsłuchów. W związku z tym składa wniosek o podjęcie śledztwa. Przyczyną takiego zachowania jest bierność prokuratury, która sama z urzędu nie wszczyna żadnego postępowania.

Mija dwa miesiące od datowania wysłanej przez Falentę prośby o ułaskawienie. Formalnie tak to się nazywa lecz na prośbę nie wygląda. Nie wątpliwie bliżej jest groźby niż prośby.

Większość internautów gratuluje i życzy powodzenia na trudnej drodze dochodzenia do prawdy.

Sprawa może zataczać coraz szersze kręgi, ponieważ Marek Falenta zapowiedział że opublikuje lub opisze nagrane rozmowy z najwyżej postawionymi ludźmi PiSu , łącznie z Premierem Mateuszem Morawieckim.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments