Biskup Wątroba: Pracujący mają obowiązek przyjść do Kościoła! “Tu nie chodzi o pieniądze, a o Eucharystię!”


1 comment, 7
Subksrybuj nas na Google News

Rzeszowski Biskup Jan Wątroba opublikował list do mieszkańców swojej diecezji, w którym nawiązuje do panujących restrykcji. Podzielił w nim wiernych, na tych, którzy muszą uczestniczyć w cotygodniowych mszach i na tych, którzy będą mieli wybaczone.

Biskup Wątroba przekazał, że wierni mają obowiązek respektować ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w świątyniach. Udzielił też dyspensy od uczestnictwa w mszach świętych niedzielnych i świątecznych chorym, starszym i zagrożonym. Niestety w przypadku osób pracujących ksiądz biskup okazuje się mniej łaskawy.

Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, nie są jednak zwolnione z obowiązku uczestnictwa w nabożeństwach w niedziele i święta – przekazał biskup rzeszowski.

Biskup dodał, że “wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w eucharystii w dzień powszedni”.

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele głosów krytyki pod adresem biskupa rzeszowskiego. Internauci zarzucają mu, że naraża pracujących ludzi, aby przyszli do kościoła, i by ściągnąć z nich haracz. “Tylko kasa się liczy, chcą by wiecznie ich utrzymywać…” Natychmiast odpowiedział ktoś o nicku Ksiądz: “Tu nie chodzi o pieniądze, a o Eucharystię!”

źródło: redakcja@rzeszow-news.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 7

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
3
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
16
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
6
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
1 miesiąc temu

ty przeklęty hipokryto waszym bogiem jest mamona i łupienie ludzi ile wejdzie nawet za zmarłych golicie jak lichwiarze a eucharystię to wy macie tam gdzie słońce nie dochodzi