fbpx

Borys Budka na czele sondażu na przewodniczącego PO.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] G [/boombox_dropcap]

azeta Wyborcza przeprowadziła badanie kogo najchętniej zwolennicy PO widzieliby jako przewodniczącego partii. Wybory mają się odbyć na początku 2020 r.

Na pierwszym miejscu z 30% poparciem znalazł sie Borys Budka, za nim Małgorzata Kidawa Błońska-23%, Donald Tusk-11%, Rafał Trzaskowski-10%, Barbara Nowacka-7%, Krzysztof Brejza-5%, Grzegorz Schetyna-4%, Katarzyna Lubnauer-3%, Joanna Mucha-2%, Nie wiem-7%.

Badanie przeprowadzone przez Kantar dla „Wysokich Obcasów”, 

W platformie zmiany czas zacząć. Budka szefem klubu parlamentarnego. Początek końca pancernej ociężałej partii.

Pomimo tak niskiego poparcia społecznego Schetyna nie wyklucza swojego kandydowania. W PO ma wielu zwolenników, część działaczy jest z nim mocno związana. Więc pomimo niskich sondaży może tak się wydarzyć, że wygra wybory, lecz może to grozić rozłamem w partii.

Borys Budka wybrany został szefem Klubu Parlamentarnego PO. Nie zgłoszono żadnej innej kandydatury, więc pierwszy wewnętrzny test wygrał śpiewająco.

Borys Budka wygrał proces w trybie wyborczym z TVP

Budka jako jedyny tak jasno deklaruje cheć zastąpienia Grzegorza Schetyny

– Mamy szczęście w PO, że wybory przewodniczącego będą na przełomie roku – powiedział w “Faktach po faktach” na antenie TVN24

– Wyobrażam sobie zwycięską kampanię prezydencką po warunkiem, że zmienimy sposób prowadzenia kampanii wyborczej. Mamy to szczęście w Platformie, że wybory przewodniczącego będą na przełomie roku. Mamy taki kalendarz

– Chcę, by Platforma dawała nadzieję, że opozycja może wygrać wybory. To musi być skuteczna, merytoryczna opozycja. (…)Będę ubiegał się o stanowisko szefa klubu parlamentarnego – zadeklarował Budka.

Chęć kandydowania wyraziła także posłanka Joanna Mucha. Ona również od wyborów parlamentarnych krytykuje Grzegorza Schetynę i jego sposób prowadzenia kampanii.

Który plan wygra w PO? Plan Budki, czy plan schetynowców.

Również swoje deklaracje złożył Bogdan Zdrojewski, ale tylko po warunkiem, że w wyborach wystartuje Grzegorz Schetyna.

– według mnie powinien mieć konkurenta w wyborach [na szefa partii – przyp. red.], jeżeli podejmie decyzję o starcie – powiedział. Zdrojewski zapowiedział, że zostanie konkurentem Schetyny, jeżeli ten zdecyduje się kandydować. – Pewnie jednym z kilku. Ale od razu powiem, że nie takim, który za pięć dwunasta zrezygnuje z kandydowania – zaznaczył.

Wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej mają się odbyć w styczniu.

Na Facebooku powstała grupa wsparcia dla Borysa Budki. Na razie nie cieszy się dużą popularnością. Budka na szefa Po ! Fani i Sympatycy Borysa Budki


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments