fbpx

“Broń atomowa w rękach służb”. CBA ma system, który każdego może śledzić, podsłuchiwać i podglądać.


1 comment, 4.3k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News
C

BA dysponuje narzędziem które, bez wiedzy właściciela telefonu może go śledzić, podsłuchiwać, czytać wiadomości i podglądać wykorzystując do tego urządzenia fabryczne aparatu.

Pegasus – najlepszy i najdroższy system inwigilacji stworzony do walki z terroryzmem. Jak donosi TVN24 w reportażu “czarno na białym” system ten znajduję się w rękach CBA. Ich zadaniem nie jest walka z terroryzmem ponieważ tym zajmuje się zupełnie inna komórka policji czyli Centralne Biuro Śledcze. Tylko że pod przykrywką ochrony osób sprawujących władzę CBA może robić o wiele więcej.

Co może Pegasus ?

System w Izraelu mający status broni. Wymyślony przez kilku byłych agentów Mosadu. Do przejęcia telefonu wystarczy mieć tylko jego numer. Narzędzie niczym z najlepszego filmu szpiegowskiego. Po przejęciu telefonu może odczytać z niego wszystko. Może podsłuchać rozmowę, odczytać smsy, przejrzeć wszystkie aplikacje, zdjęcia, śledzić lokalizację, rozmowy na czatach społecznościowych, a nawet używać kamer telefonu do obserwowani otoczenia. Nie są dla niego żadnym problemem rozmowy przez łącza szyfrowane.

To najdroższy, najpotężniejszy i najbardziej zaawansowany system inwigilacji na świecie. Dzięki niemu ujęto barona narkotykowego El Chapo. Służby specjalne Meksyku zakupiły trzy takie systemy za 80 mln dolarów. Niestety wykorzystywane one były nie tylko do walki z przestępcami, ale równie do walki z przeciwnikami politycznymi. Miedzy innymi było pięciu dziennikarzy, pięciu obrońców praw człowieka i aktywistów, trzech naukowców i dwóch polityków. Według rozmówcy reportera TVN ofiar może być dużo więcej, ponieważ na jaw wyszedł dowód zakupu 500 licencji oprogramowania.

Prezentacja systemu

Adam Haertle opowiada jak przebiega prezentacja i sprawdzanie systemu. Klient przynosi swój świeżo kupiony smartfon. Wcześniej wykonał kilka zdjęć, napisał kila smsów i uczestniczył w kilku czatach. Następnie podał numer telefonu, po kilku minutach na ekranie prezentacyjnym ukazała się zawrotność telefonu i treść rozmów z czatów internetowych.

Wykryta aktywność Pegasusa w Polsce

THE CITIZEN LAB (laboratorium obywatelskie) to akademickie laboratorium badawcze zajmujące się badaniem zagrożeń cyfrowych dla społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowaniem politycznym na wysokim szczeblu.  Jest to grupa informatyków walcząca ze złym oprogramowaniem mogącym stanowić zagrożenie dla ludzi.

Tej własnie organizacji udało się przełamać zabezpieczenia Pegasusa i śledzić jego aktywność na całym świecie.

Na podstawie skanowania internetu i analiz okazało się, że system Pegasus jest aktywny w Polsce. Po pierwsze znaleźliśmy infekcje zlokalizowane tylko w Polsce. Po drugie operator Pegasusa miał domenę “pl” , a więc polska domenę. I finalnie analiza wykazała, że cała struktura systemu Pegasus jest powiązana z Polską -powiedział John Scott-Railton z laboratorium obywatelskiego.

Mówiąc o operatorze John Scott -Railton miał na myśli operatorów telefonii komórkowych.

Próba oficjalnego potwierdzenia zakupu systemu szpiegowania i źródła jego sfinansowania.

Reporterzy TVN-u zadawali pytania aktualnemu szefowi CBA, prezesowi firmy która sprzedała system, kilku politykom z PiS, nikt nie wiedział lub nie mógł potwierdzić co to jest Pegasus. O dziwo dziennikarze postawili to pytanie byłym funkcjonariuszom, którzy bez trudu opowiedzieli o ”zaletach” tego systemu.

Służby specjalne bez cenzury. Materiały Kuchcińskiego z 14-latką istnieją. Próba uciszenia byłego agenta.

NIK podczas rutynowej kontroli w Ministerstwie Sprawiedliwości natrafili na wydatek 25 mln zł z funduszu sprawiedliwości przeznaczonego dla ofiar przestępstw. Uwagę kontrolerów zwrócił fakt zakupu techniki specjalnej dla CBA, co nie było zgodne z celem tego funduszu.

Po doliczeniu kosztów testów i szkoleń, faktura z 29 IX 2017 wyniosła 34 mln zł. Około półtora miesiąca po wystawieniu tej faktury Citizen Lab wykryło aktywność Pegasusa na terenie Polski.

Mec. Dubois “Prokurator przedstawił wersję że, mogło to być ukąszenie komara.” – zakończyło się przesłuchanie Zespołu ds. Zagrożenia Bezpieczeństwa Państwa.

Dziennikarz napisał do prokuratury w którym zadał pytanie. Czy system Pegasus jest używany przez polskie służby i czy jego użytkowanie jest zgodne z prawem? W odpowiedzi prokuratura nie zaprzeczyła i przedstawiła przepisy prawa które umożliwiają korzystanie z Pegasusa.

Dla nauczycieli brakuje 8,6 mln zł, a ministerstwo sprawiedliwości 24 mln zł wydało na kamizelki z logo.

Prawo dostosowane do użycia dowodów w sądzie. Ustawa o inwigilacji.

W Polsce nie wolno służbom łamać zabezpieczeń i wykradać zdalnie danych z naszych telefonów. Ale PiS wprowadziło przepis powalający wykorzystywanie dowodów w sprawie pozyskanych w nielegalny sposób. W aktualnym stanie prawnym naszego państwa nie ma żadnego organu kontrolnego nad służbami specjalnymi.

Źródła :


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 4.3k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
4
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
eliza
eliza
2 lat temu

piszecie glupoty, aby tylko bronic, opozycje i ludzi nie rozliczonych,
traktujecie polakow jak baranow, przyzwyczajonych jak kiedys do jednej wladzy, i widomosci tylnymi kanalami podawanymi.
teraz tak nie jest,
tylko trzeba rozliczyc przestepcow roznych politycznych gospodarczych, zmienic sady,
i nie bedzie nam potrzebny zaden podsluch,
to jasne ,na logike ile trzeba dzennie zarabiac zeby miec takie fortuny,wsie , zamki itd