fbpx

Budka, Zdrojewski czy Mucha zamiast Schetyny? Są deklaracje, czasu coraz mniej.


1.3k
Subksrybuj nas na Google News
W

PO czas na nowego przewodniczącego. Chęć objęcia stanowiska po Schetynie zgłosili już Budka, Zdrojewski, Mucha. Natomiast Kidawa Błońska nie wspomina nic o kandydowaniu na szefa PO, skupia się na wyborach prezydenckich. Zarząd partii twierdzi, że trzeba czekać do wyborów, ale coraz częściej słyszy się głosy, że Schetyna powinien sam zrezygnować wcześniej.

Po porażce liberałów w Hiszpanii Albert Riviera zrezygnował następnego dnia po wstępnym ogłoszeniu wyniku wyborów. Grzegorz Schetyna szef PO po kolejnych przegranych mówi o kolejnym przeczekaniu, jakimś dwumeczu itd.

Przewodniczący partii jest silny, ale tylko w niej samej. W sondażach opinii publicznej też, ale na najwyższych miejscach wśród nielubianych polityków.

Najwyższy brak zaufania do polityków notuje Janusz Korwin-Mikke z wynikiem 73,8 proc. Na kolejnych miejscach podium znajdują się: Grzegorz Schetyna – 56,9 proc. i Zbigniew Ziobro – 55,5 proc. nieufności.

Bogdan Zdrojewski

Jeżeli Grzegorz Schetyna zdecyduje się kandydować na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, będę jego konkurentem – oświadczył senator-elekt PO – KO, były minister kultury Bogdan Zdrojewski. Dodał jeszcze że jest przeciwnikiem czekania do styczniowych wyborów, krótko mówiąc chce dymisji Schetyny.

“Gdy krytycznie recenzowałem niektóre rzeczy przewodniczącego w ciągu ostatniego roku, to byłem trochę taki osamotniony. Dzisiaj, gdy pojawiło się wielu krytyków, to ja mam ochotę trochę bronić Grzegorza Schetynę, bo on bez wątpienia wykonał kawał ciężkiej, trudnej roboty w bardzo trudnych warunkach. I trzeba mu to oddać” – zaznaczył Zdrojewski.

Joanna Mucha

“Grzegorz Schetyna nam władzy nie odda. Władzę się w polityce bierze” – mówiła Mucha w jednym z wywiadów…Kiedy indziej powiedziała “Bez zmian przewodniczącego Platforma Obywatelska nie ruszy do przodu. Jeśli dziś nie zdecydujemy się na zmianę lidera, to oddamy pole lewicy, a my będziemy schnąć”.

W jednym z wywiadów czytamy “Gdy zostawała ministrem, Tusk zachwalał ją: ‘Ekonomia, zarządzanie, bezbłędny angielski… Raczej jej nie zaczepiać, ponieważ ma to związek ze sztukami walki'” – przypomina tygodnik. “Joanna Mucha ma niebieski pas w karate. “Schodziłam z maty dopiero, gdy mdlałam” – przyznała w jednym z wywiadów – czytamy.

Borys Budka

– Tak, jestem skłonny startować w tych wyborach, bo musi być jakiś wybór. O tym wyraźnie mówiono wczoraj na zarządzie, że mamy to szczęście, że PO jest partią najbardziej demokratyczną. Każdy członek ma jeden głos – zadeklarował w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” 16 października Borys Budka.

Borys Budka jest jednym z naturalnych kandydatów na przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej – powiedział Grzegorz Schetyna.

Borys Budka jest bardzo sprawnym, bardzo energicznym politykiem i jest naturalnym kandydatem na szefa klubu – ocenił Krzysztof Brejza, a o wyborze nowego szefa w PO powiedział – Przed nami cała dyskusja na ten temat: dwa miesiące debaty i wybory przewodniczącego. Upływa kadencja, wszystko zgodnie z kalendarzem – powiedział Brejza.

Kogo byśmy chcieli widzieć jako szefa największej partii opozycyjnej ?

– 38,8 proc. stwierdziło, że nie ma zdania na ten temat. Kolejne wskazanie to Małgorzata Kidawa-Błońska. Zdaniem 26,2 proc. badanych była kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera byłaby najlepszym szefem PO. Na drugim miejscu uplasował się Borys Budka, którego w tej roli widzi 14,7 proc. badanych. Obecny lider Platformy znalazł się na trzecim miejscu z wynikiem 7,4 proc. Mniejsze poparcie uzyskali Joanna Mucha (6,9 proc.) oraz Tomasz Siemoniak – 6 proc. Sondażu Instytutu Pollster dla „SE”

Ja uważam że wybory w Platformie powinny się odbyć wcześniej niż później, przed nami kampania prezydencka, jak widzimy kampania prezydenta Dudy już trwa – powiedziała Hanna Zdanowska Prezydent Łodzi.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1.3k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments