fbpx

Stawka za senat wzrosła. Poświęcą nawet ministerstwo Ziobry. Kowal w TOK.FM. Może Morawieckiego też, mają jeszcze chwilę.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] J [/boombox_dropcap]

Jak tak dalej pójdzie, to niedługo dowiemy się, że Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało, któremuś z opozycyjnych senatorów stanowisko premiera. Okazuje się, że wyobraźnia polityków nie ma granic – powiedział Paweł Kowal w radio ToK FM

Działacze PiS za wszelka cenę próbują przekupić senatorów z opozycji, aby uzyskać tam większość. Wygląda to na przemyślane działania, wczoraj pisaliśmy o dziwnych artykułach prasowych powołujących się na Tvn24 jakoby trzech posłów już zmieniło barwy polityczne.

Paweł Kowal był dziś gościem w TOK FM –

– Słyszałem, że wczoraj wieczorem większość PiS-owska podkupywała senatorów na najważniejsze stanowiska. Już nie Ministerstwo Sportu, ale nawet Ministerstwo Sprawiedliwości było w grze – powiedział w radiu TOK FM Paweł Kowal,

“to wszystko się nie udało. “Te próby przekupstw były śmieszne, niefajne. To patologia życia parlamentarnego”

Jaki będzie nowy Senat z większością opozycyjną?

Wydaje mi się, że szczęśliwie dla Polski składa się tak, że Senat będzie w rękach opozycji „Myślę, że to przywróci trochę powagi parlamentowi”

Senat zbierze się na inauguracyjnym posiedzeniu we wtorek po południu. Senatorowie złożą wtedy ślubowanie i wybiorą marszałka.

Po wyborach PiS ma w Senacie 48 przedstawicieli, KO – 43, PSL – 3, natomiast SLD – 2. Jest też czworo senatorów, którzy startowali jako kandydaci niezależni, choć trzej ostatni są kojarzeni z opozycją.

Źródło; Interia Fakty za TOK FM


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments