fbpx

“Chłopaki w telewizji i radiu macie tą kasę” Adam Hofman przyznał że 2 mld zł na telewizję idą na kampanię PAD. Tym samym jest to łamanie kodeksu wyborczego.


RMF screen
Subksrybuj nas na Google News

W rozmowie RMF Adam Hofman były rzecznik Pis przyznał że media publiczne to zaplecze Andrzeja Dudy i pieniądze będą wydane na jego kampanię wyborczą. To jawne łamanie kodeksu wyborczego.

Czy Andrzej Duda powinien podpisać ustawę przekazującą 2 miliardy na media publiczne czy nie ?

No realnie w języku polityki, takiej normalnej polityki powinien no bo to jest jego zaplecze, jego zaplecze musi mieć zasoby, a zasoby to źródło finansowania. Telewizja musi mieć pieniądze, żeby robić robotę. Proste.

Na pytanie dziennikarza co zrobiłby jakby Andzrej duda zapytałby co ma teraz zrobić z ustawą ? Były rzecznik Pis odpowiedział, że zawetowałby ją, następnie zrobił nową i podpisał

No dobra wetujemy i jest nowa ustawa, ona jest już po wyborach, po wyborach ją podpiszemy…. I telewizja w miedzy czasie wyemituje bony zaciągnie pożyczkę na te dwa miliardy bo i tak ma to klepnięte … zawetować ale puściłbym oko i powiedział chłopaki w telewizji i radiu macie tą kasę

Źródło RMF

Kodeks wyborczy Rozdział 15 – Finansowanie kampanii wyborczej.

Art.  125.  [Jawność finansowania kampanii wyborczej]

Finansowanie kampanii wyborczej jest jawne.

Art.  126.  [Źródła pokrywania wydatków komitetów wyborczych]

Wydatki ponoszone przez komitety wyborcze w związku z zarządzonymi wyborami są pokrywane z ich źródeł własnych.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments