fbpx

Dariusz Rosati porównał Kaczyńskiego do… pewnego komunisty.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Dlaczego Dariusz Rosati porównał Jarosława Kaczyńskiego do Władysława Gomułki? Na Twitterze Rosati pojawił się interesujący wpis, który nijako ,,atakuje” wicepremiera. Zarzuca on Kaczyńskiemu atak na Niemcy, Unię Europejską oraz Zachód cokolwiek ma ten Zachód oznaczać. Jego zdaniem Kaczyński nie atakuje tylko Rosji. Dlatego też porównał go do Gomułki.

Jak widać, post nie tłumaczy nic więcej. Dlaczego to porównanie? Co wspólnego ma Jarosław Kaczyński i Władysław Gomułka? Może wyjaśnią to komentarze pod postem? Niestety i ten trop okazał się zbyteczny.

Władysław Gomułka to przede wszystkim działacz komunistyczny. Objął kierownictwo w Polskiej Partii Robotniczej, która przecież została utworzona na rozkaz Stalina. Jak wiadomo, Stalin nie miał co do Polski pokojowych zamiarów. Gomułka był też oskarżony o ,,odchylenia prawicowo- nacjonalistyczne”. W związku z tym został wyrzucony z partii, a później na nowo przyjęty. Był też sekretarzem komitetu centralnego i przywódcą Polski.

Władysław Gomułka był odpowiedzialny za krwawe stłumienie wystąpień studenckich w marcu ’68 roku oraz brutalne stłumienie buntu robotniczego w ’70 roku. Może to jest dobry trop do porównania obu panów. Nie od dziś wiadomo, że Kaczyński nie jest za Strajkiem Kobiet. Policja także tłumi dzisiejsze wystąpienia protestujących.

Jeżeli chodzi o Unię Europejską, Niemcy i Zachód to zapewne chodzi o weto. Niemieckie media nie były zachwycone samym wspomnieniem o nim. Niektórzy mogą traktować to jako atak. Autorowi postu mogło też chodzić o konserwatywne poglądy Kaczyńskiego. Europa, jak cały świat, powinna iść do przodu, tymczasem Jarosław Kaczyński robi wszystko, żeby Polska została w tyle. 

Czy Kaczyński to drugi Gomułka?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ