fbpx

Długi szpitali utajnione. Rząd ukrywa prawdziwy stan służby zdrowia. Dobra zmiana, tajna zmiana.


2.1k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News
D

ziałacze PiS łącznie z premierem i ministrem zdrowia zachwalają wprowadzone prze rząd zmiany. Tymczasem odmawia się odpowiedzi na pytania ekspertów i dziennikarzy. Dane o zasłużeniu szpitali były zawsze dostępne od 2003r. Nadszedł czas “tajnej zmiany”

Zadłużenie szpitali na koniec 2018r. było najwyższe w historii i wynosiło 12,8 mld zł. Brak publikacji danych za 2019r. zadłużenia nie zmniejszy. Do tej pory dane publikowane były kwartalnie. Za I kwartał najpóźniej w lipcu. Portal “Polityka zdrowotna” zwrócił sie do MZ z pytaniem o dane. W odpowiedzi napisano, że dane mogą jeszcze ulec zmianie.

W PiSie totalnie odlecieli. 1643 loty HEAD, kręcili filmy o sobie, zapraszali gości. Rekordzistą A. Duda- 642 loty. Skromność i pokora?

Jestem z PiS, -“nie proszę panią tu mieszkają normalni ludzie”. Działaczka PiS nie wpuszczona na klatkę schodową w bloku.

Samorządy same chcą zebrać dane o rzeczywistym zadłużeniu szpitali.

Wstępne dane, które wpłynęły wskazują na znaczne pogorszenie się sytuacji finansowej w szpitalach powiatowych. Szpitale kliniczne zawsze miały się lepiej, ale i tu początkowe dane wskazują na pojawienie się kilkumilionowych długów w większości placówek. Pełne dane opublikowane będą 17 września.

To może być największa afera “IV RP”. Giertych domaga się powtórnej sekcji zwłok. To już trzecia osoba nie żyje która była związana z tą sprawą.

Premier o służbie zdrowia i jak to się ma do rzeczywistości.

…Podjęcie strategicznej decyzji o znacznym zwiększeniu wydatków państwa na zdrowie do poziomu 6% PKB stworzyło wyjątkową szansę na wprowadzenie zmian w ochronie zdrowia. Zmiany te są już stopniowo realizowane, przy jednoczesnym stałym zwiększaniu finansowania. Już w tym roku publiczne nakłady na ochronę zdrowia znacznie przekroczą 100 mld zł. Dla porównania jeszcze w roku 2014 wynosiły 73 mld. …

Kto kupuje luksusowe samochody tuż przed upływem kadencji? I to 12 wypasionych bryk. Sprawdź wyposażenie. Warsztaty będą zadowolone.

Jeżeli nastąpił wzrost wydatków na służbę zdrowia o prawie 30%, to dlaczego jest tak źle, że aż dochodzi do zamykania szpitali.

“Epokowa zmiana dla służby zdrowia”- Morawiecki. To dlaczego jest tak źle?

Sieć szpitali miała zmniejszyć kolejki i długi.

System działa od 1 października 2017. Nie rozwiązał problemów z kolejkami i kondycją finansową szpitali, która też miał poprawić. Raport NIK ujawnił, że wprowadzone zmiany nie były uwzględniane zapotrzebowania zdrowotnego w regionach i możliwości konkretnego szpitala. W efekcie w sieci na początku znalazło się 95 proc. dostępnych łóżek. Doprowadziło to do tego, że w jednym szpitalu brakowało łóżek w drugim było za dużo. W związku z tym szpitale ponosiły koszty i wpędzały się w zadłużenie. Jedne przez nadplanowe przyjęcia, drugie z powodu pustych łóżek. Kompletny chaos.

Nowy system (ryczałtowy) miał umożliwić elastyczniejsze gospodarowanie pieniędzmi i pozwolić na stopniowe wychodzenie z długów. Tymczasem zadłużenie bije rekordy. Również w kontrolowanych przez NIK placówkach sytuacja się pogorszyła. 

Nie wszystkie szpitale źle przyjęły zmiany. Te które miały większe doświadczenie poradziły sobie, słabsze organizacyjne popadły w długi. Wg. NiK taka sytuacja nastąpiła dlatego, że każda zmiana wymaga dodatkowych nakładów pomagających je wprowadzić. Do tego doszedł jeszcze wzrost kosztów funkcjonalizowania szpitali.

Papież Franciszek wykreślił “czerwoną zarazę” z nominacji kardynalskich, a nominował przyjaciela osób LGBT.

W pierwszych trzech kwartałach 2018 r. przychody kontrolowanych szpitali były wyższe niż w analogicznym okresie 2017 r. o prawie 13 proc., ale koszty wzrosły o ponad 17 proc., tymczasem NFZ kompleksowo podniósł wysokość świadczeń w całym badanym okresie tylko raz, w 2017 r. – o 4 proc.

Rząd podniósł minimalne wynagrodzenia, w górę poszły ceny energii, a koszty cateringu w ostatnim roku wzrosły o 70%. NFZ nie uwzględnił tych wydatków, dlatego długi szpitali rosną i będą rosły.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2.1k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments