fbpx

Bum ! Wojciechowski – ostatnia szansa na komisarza podejrzany nieprawidłowości w rozliczaniu kosztów podróży.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] K [/boombox_dropcap]

ilka dni temu z nadzieją przyjęliśmy informację, że Polska ma szansę na jedynego komisarza w UE. Tym miał zostać Janusz Wojciechowski i objąć stanowisko komisarza ds rolnictwa. Dziś Europejski Urząd do spraw Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) informuje za pośrednictwem DPA i AFP, że przeciwko niemu toczy się postępowanie. Ma dotyczyć możliwych nieprawidłowości przy zwrocie kosztów podróży. 

Podróże wszelakie to ostatnio pięta achillesowa PiS. Począwszy od Kuchcińskiego, nie wspominając kilku wcześniejszych wpadek Hoffmana i kilku innych na zwrotach za paliwo, bitetach lotniczych itd. A kończąc na ostatnich doniesieniach z wykorzystaniem służbowej floty powietrznej do wakacyjnych wypadów nad morze.

W PiSie totalnie odlecieli. 1643 loty HEAD, kręcili filmy o sobie, zapraszali gości. Rekordzistą A. Duda- 642 loty. Skromność i pokora?

Specjalne roszady w PiS, aby zrobić miejsce dla Wojciechowskiego

Po to żeby Wojciechowski mógł kandydować na komisarza ds rolnictwo, minister Szczerski który w pierwszej kolejności brany był pod uwagę, ustąpił mu miejsca. Wojciechowski odbył już pierwszą rozmowę z przyszła szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

– Czekamy na ostateczne decyzje. Pani przewodnicząca przedstawi kandydatów na komisarzy, Rada będzie podejmować decyzję co do nominowania kandydatów i dopiero po tym jest procedura ich przesłuchiwania w komisjach Parlamentu Europejskiego i ostateczna decyzja europarlamentu w październiku – tłumaczył Wojciechowski

Trzy dni przed ujawnieniem afery dwóch sędziów Szmydt i Stasikowski dostali po 7 tys. nagrody.

Kłopoty były wcześniej, ale sprawa zakończona ugodowo. Wojciechowski myślał że oddał już wszystkie pieniądze, które pobrał bez odpowiedniego udokumentowania.

Tymczasem w piątek o sprawie poinformował “Der Spiegel” W rozmowie z agencją AFP powiedział, że suma 11 250 euro, którą zwrócił Wojciechowski Parlamentowi Europejskiemu w 2016 roku, “w całości pokrywała koszt (nieudokumentowanych dostatecznie) podróży” 

Zalewska przegrała ze Schetyną. Jednak afera z finansowaniem PiS z kradzionych ubrań PCK nie będzie wyjaśniona.

Nie mniej jedna w sprawie toczy się postępowanie, “Der Spiegel” potwierdza i że chodzi o pięciu cyfrowe kwoty.

Poproszony Janusz Wojciechowski komentarz w tej sprawie odpowiedział

“W dziewięciu z nich znalazły się omyłki pisarskie i rachunkowe, nic więcej”. oraz dodał że OLAF badał już jego dokumenty rozliczeniowe sprzed siedmiu lat. “w dziewięciu z nich znalazły się omyłki pisarskie i rachunkowe, nic więcej”. “Mam podstawy sądzić, że postępowanie jest zakończone, a jedynie nie są jeszcze sformułowane końcowe wnioski – powiedział Wojciechowski.”

Księgowy myli się w rachunkach.

Janusz wojciechowski aktualnie jest audytorem w ETO zajmującym się między innymi kwestiami dotyczącymi polityki rolnej. To tym bardziej zastanawiające jak mogą się pojawiać “pomyłki pisarskie w sprawozdaniu człowieka, który prowadzi audyty i ok którego opinii może zależeć los jakieś firmy na świecie.

To może być największa afera “IV RP”. Giertych domaga się powtórnej sekcji zwłok. To już trzecia osoba nie żyje która była związana z tą sprawą.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments