fbpx

“Dobrą sytuację gospodarczą zawdzięczamy TVP i złoty walutą europejską” -to mówi członek Rady Polityki Pieniężnej.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] C [/boombox_dropcap]

zytając to co napisał prof Łon na łamach RadioMaryja.pl, ciarki człowiekowi przechodzą przez skórę. To wprost nie do wiary, że w Radzie Polityki Pieniężnej, której celem jest dbanie o stabilność polskiej waluty, zasiada osoba która w swoich decyzjach kieruje się przede wszystkim pobudkami politycznymi i religijnymi.

Prof. Łon: Dobrą sytuację gospodarczą zawdzięczamy TVP

Media o polskim kapitale, które będą przedstawiały sytuację polskiej gospodarki w dobrym świetle, dzięki czemu unikniemy pogorszenia nastrojów konsumenckich. Jego zdaniem obecną sytuację gospodarczą – lepszą niż w innych krajach członkowskich – zawdzięczamy “istnieniu takich ośrodków, w tym także telewizji publicznej (TVP)”, dzięki którym nastroje konsumentów polskich badane przez GUS są bardzo dobre, najlepsze od wielu lat”.

“Nie świruj idź na wybory”. Akcja z udziałem publicznie znanych osób krąży w internecie. Gajos ja zwykle genialny.

Na tle najwyższej inflacji od ośmiu lat profesor mówi o obniżeniu stóp procentowych, które inflację zwiększa. Ale Polska zwalczy ją jak zwalcza się tyfus.

Myślę, że obniżenie stóp procentowych byłoby w Polsce dobrym rozwiązaniem już teraz. Warto starać się przede wszystkim uświadomić sobie zalety niskiego poziomu stóp procentowych. Jak mamy bowiem obronić prawo Polski do prowadzenia własnej polityki pieniężnej, jeżeli nie będziemy publicznie zachwalać  instrumentów tej polityki, w tym takiego a nie innego poziomu stóp procentowych.

Jestem jednak głęboko przekonany, że za pomocą instrumentów polityki pieniężnej zarówno tych standardowych, jak stopy procentowe, a także instrumentów niestandardowych jako Polska wyjdziemy zwycięsko z ewentualnych konfrontacji z czynnikami ryzyka. Wierzę, iż czynniki te zdusimy w zarodku, jak się pokonuje negatywne skutki suszy, powodzi albo tyfusu.

Obudź się, Polaku! Powstań, polski naukowcu! Nie daj się. Nie poddawaj się pokusie, ułudzie kosmopolityzmu i internacjonalizmu, przed którą przestrzegał nas prymas Tysiąclecia Polski kardynał Stefan Wyszyński.

Zwracam się z prośbą do czytelników, internautów i w ogóle ludzi dobrej woli o żarliwą modlitwę połączoną z postem w intencji wypędzenia złego ducha kosmopolityzmu z naszych uczelni wyższych, szczególnie uczelni ekonomicznych. Zły duch kosmopolityzmu chce nam bowiem obrzydzić i ośmieszyć w obszarze nauki przywiązanie do wartości katolickich i patriotycznych opartych na Dekalogu. Warto pamiętać, iż złego ducha kosmopolityzmu i najbardziej zwyrodniałego, złośliwego złego ducha internacjonalizmu zwanego też „gangreną zboczenia” możemy wyplenić i strącić do piekła ufną modlitwą

Przy okazji należy też wspomnieć o poprzednich pomysłach prof Uniwersytetu Poznańskiego, doktora habilitowanego ekonomii, specjalizującego się w  bankowości, polityce pieniężnej i rynku kapitałowym.

[smartslider3 slider=”19″]

Prof. Marek Belka- z Kaczyńskiego taki ekonomista jak ze Stalina językoznawca.

Banknoty o nominale 800 zł bo Konopnicka miała ośmioro dzieci. Wskaźnik przemysłowy PMI Brazyli to wynik wygranego meczu z Argentyną. Polski złoty walutą europejską.

“Maria Konopnicka wraz z mężem wychowała dzieci ośmioro. Być może nawet chcąc uczcić jej pamięć i oddać twórczyni słów „Roty” należny hołd można by wprowadzić do obiegu banknot 800 złotowy z wizerunkiem Konopnickiej” – postulował Eryk Łon.

Twierdził także, że wzrost wskaźnika PMI w Brazylii może mieć związek z wygraną tego kraju podczas Copa America w meczu z Argentyną.

Innym razem Łon zaproponował, aby Narodowy Bank Polski grał na giełdzie. A także, aby wspólną walutą europejską nie było euro, ale złoty.

“Pierwsza rzecz to wprowadzimy embargo na rosyjski węgiel” Wagony wstydu PiS. Miało być embargo a jest promocja.

Źródło Radio Maryja


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments