fbpx

Donald Tusk ośmieszył Kaczyńskiego i Morawieckiego [VIDEO]


1 comment, 2 Udostępnienia

Premier Donald Tusk postanowił nagrać filmik skierowany do prezesa Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego w związku z odejściem 13 członków Rady Medycznej przy Prezesie Rady Ministrów. Przewodniczący zdecydowanie nie szczędził słów na obecną ekipę.

– Dzisiaj 13 spośród 17 członków Rady Medycznej przy premierze zrezygnowało. Rozpadła się Rada Medyczna, która doradzała, a raczej miała doradzać polskiemu rządowi w walce z pandemią. Napisali lekarze i eksperci: z upływem czasu, z narastającą frustracją obserwowaliśmy brak politycznych możliwości wprowadzania optymalnych i sprawdzonych w świecie rozwiązań w walce z pandemią. Proszę państwa, od początku pandemii ten rząd, Morawiecki, Kaczyński przedkładali własny polityczny interes, a niektórzy z nich także takie własne, brudne finansowe interesy ponad zdrowie i życie obywateli. Umarło ponad 100 tysięcy Polek i Polaków – stwierdził Donald Tusk w nagraniu opublikowanym w social media.

– Umiera najwięcej Polek i Polaków od czasów II wojny światowej. To naprawdę największa polska tragedia od końca wojny. I odpowiadają za to politycy, którzy nie słuchali rekomendacji przez siebie powołanej Rady Medycznej, swoich powołanych lekarzy, ekspertów, bo ważniejszy dla nich był ten PR-owski, a czasami finansowy, jak już powiedziałem, interes. Wiem, jeszcze przez jakiś czas będziecie rządzić, ale już dziś nie macie prawa spojrzeć w oczy Polakom i odpowiecie za to, za tę niepotrzebną śmierć tysięcy ludzi. Tylko dlatego, że nie mieliście odwagi albo nie mieliście interesu w tym, żeby respektować rady i rekomendacje powołanej przez siebie Rady Medycznej. Wszyscy będziemy o tym pamiętać – podkreślił szef PO.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
7
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kp_
kp_
6 miesięcy temu

w UK, ponad 90% na intensywnej, to osoby zaszczepione, jeno bez boosterów. może ktoś wie, dlaczego WHO zmodyfikowała definicję osoby zaszczepionej? taaa… a zaczęło się od pandemii w odwrocie. ale skoro pelikany łykają, to… kp